reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

WhatsApp yeni duyurdu: “Sohbet kilidi için gizli kodla tanışın”

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma servislerinden WhatsApp, bugün uzun süredir bilinen yeni bir özelliğin duyurusunu yaptı.

WhatsApp tarafından “Sohbet kilidi için gizli kodla tanışın” başlığı altında paylaşılan yeni altyapı şöyle oldu: “Geçtiğimiz aylarda, insanların hassas konuşmalarını korumasına yardımcı olmak için Sohbet Kilidi’ni kademeli olarak kullanıma sunduk. Bugün, bu sohbetleri korumanın ve birisi telefonunuza erişebildiğinde veya telefonunuzu bir başkasıyla paylaştığınızda bu sohbetlerin bulunmasını zorlaştırmanın ek bir yolu olan gizli kodu kullanıma sunuyoruz. Gizli kod sayesinde artık kilitli sohbetlerinize ekstra bir gizlilik katmanı eklemek için telefonunuzun kilidini açarken kullandığınızdan farklı olan benzersiz bir şifre belirleyebileceksiniz. Kilitli Sohbetlerinizin sadece gizli kodunuz arama çubuğuna yazıldığında keşfedilebilmesi için, Kilitli Sohbetler klasörünü sohbet listenizden gizleyebileceksiniz. Bu sizin ihtiyaçlarınızı karşılamıyorsa bunların sohbet listenizde görünmeye devam etmesini seçebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kilitlemek istediğiniz yeni bir sohbet olduğunda, artık sohbetin ayarlarına gitmek yerine kilitlemek için sohbete uzun basabilirsiniz. Topluluğumuzun Sohbet Kilidi’ni sevmesinden memnuniyet duyuyoruz ve gizli kodun onlara daha da faydalı olacağını umuyoruz.

Gizli kod bugün kademeli olarak kullanıma açılıyor ve önümüzdeki aylarda tüm dünyada kullanılabilir olacak. İnsanların gizliliklerini korumasına yardımcı olmak için Sohbet Kilidi’ne yeni işlevler kazandırmaya devam etmekten heyecan duyuyoruz. Siz de lütfen düşüncelerinizi bize iletin.”

Genel olarak güzel karşılanan özelliğin herkese açılması biraz zaman alabilir.

WhatsApp yenilikleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER