reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp LOG Tasarım

WhatsApp için masaya gelen yeni güncellemeler ve özellikler

Alanın lideri olmayı sürdüren WhatsApp, yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor, sunulan deneyim sürekli iyileştiriliyor.
WhatsApp, WABetaInfo tarafından bulunduğu kadarıyla aşırı kullanılmayan durum konusunda bir görsel güncelleme gerçekleştirecek. Yeni tasarımda paylaşılan durumlar için daha büyük bir ön izleme yapılacak, bu sayede paylaşılan içerikler açılmadan önce daha rahat şekilde görülebilecek. Kanal listeleri özelinde de arayüzü güncelleye firma, “Sohbet Kilidi İçin Gizli Kod” altyapısını da yakında web sürümüne getirecek. Bu mobilde yer alan özellik için daha önce şu açıklama yapılmıştı: “Gizli kod sayesinde artık kilitli sohbetlerinize ekstra bir gizlilik katmanı eklemek için telefonunuzun kilidini açarken kullandığınızdan farklı olan benzersiz bir şifre belirleyebileceksiniz. Kilitli Sohbetlerinizin sadece gizli kodunuz arama çubuğuna yazıldığında keşfedilebilmesi için, Kilitli Sohbetler klasörünü sohbet listenizden gizleyebileceksiniz. Bu sizin ihtiyaçlarınızı karşılamıyorsa bunların sohbet listenizde görünmeye devam etmesini seçebilirsiniz. Kilitlemek istediğiniz yeni bir sohbet olduğunda, artık sohbetin ayarlarına gitmek yerine kilitlemek için sohbete uzun basabilirsiniz.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Servis için başka yenilikler de masada bulunuyor. Örneğin WhatsApp yakında hem mobil hem de web sürümüne bir “favoriler” bölümü ekleyecek. Sohbet kısmında yer alacak bu bölümde, “favori” olarak eklediğiniz kişilerin sohbet pencereleri yer alacak, böylelikle görüşülen diğer kişilerden daha fazla değer verilenlere hızlı şekilde ulaşılabilecek. Bu arada WhatsApp’ın bağlantılı cihazlar arasındaki sohbet kilitlerini senkronize etmek için çalıştığı da söyleniyor. Android ve iOS kullanıcıları sohbetlerini hali hazırda kilitleyebiliyor ancak bu kilitleme işlemi Web, Windows ve macOS sürümlerine taşınmıyor.

İşte bu yakında değişecek, kilitler farklı platformlar arasında gerçek zamanlı olarak senkronize edilecek. WhatsApp, kısa süre önce de kanallar üzerindeki içerikleri durum olarak paylaşma özelliğini sunmaya başladı. Firma bu konuda firma şunları aktarmıştı: “Yeni kanallar özelliği durum’a yönlendirme kullanıma sunuldu. Sevdiğiniz insanlara en son haberler veya spor güncellemeleri gibi sevdiğiniz içerikleri gösterin. Kanallar’da neye bakıyorsanız, onu durum’unuzda kolaylıkla paylaşın.”

WhatsApp yenilikleri yanında bu da ilginizi çekebilir: GMC imzalı kaslı elektrikli bisiklet HUMMER EV

İLGİLİ HABERLER