reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

WhatsApp yeni metin biçimlendirme seçenekleri ekliyor

 - Güncelleme: 21 Şubat 2024 19:40

Alanın lideri olmayı sürdüren WhatsApp, uzun süredir test ettiği yeni metin biçimlendirme seçeneklerini herkes için sunmaya başlıyor.

Kullanıcıların birbirleriyle daha etkili ya da iyi bir iletişim kurmasına yardımcı olmak için WhatsApp’a dört yeni metin biçimlendirme seçeneği eklendi. Yeni sunulanlar ile beraber kullanıma alınan (Herkese açılması zaman alabilir) tüm biçimlendirme seçenekleri şunlar oldu:
İtalik
Mesajınızı italik yapmak için metnin önüne ve arkasına alt çizgi ekleyin:
_metin_

Kalın
Mesajınızı kalın yapmak için metnin önüne ve arkasına yıldız ekleyin:
*metin*

Üstü çizili
Mesajınızı üstü çizili yapmak için metnin önüne ve arkasına yaklaşık işareti ekleyin:
~metin~

Tek aralıklı
Mesajınızı tek aralıklı yapmak için metnin önüne ve arkasına üç adet ters kesme işareti ekleyin:
“`metin“`

Madde işaretli liste
Mesajınıza madde işaretli liste eklemek için her kelimenin veya cümlenin önüne bir yıldız ya da tire ve bir boşluk koyun:
* metin
* metin
Veya
– metin
– metin

Numaralandırılmış liste
Mesajınıza numaralandırılmış liste eklemek için her metin satırının önüne bir sayı, nokta ve boşluk koyun:
1. metin
2. metin

Alıntı
Mesajınıza alıntı eklemek için metnin önüne bir açılı ayraç ve boşluk koyun:
> metin

Satır içi kod
Mesajınıza satır içi kod eklemek için mesajın her iki tarafına da bir ters kesme işareti koyun:
`metin`

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Servis için başka yenilikler de masada bulunuyor. Örneğin şu an aktif olarak test edilen bir gizlilik özelliği, çıktığı zaman profil fotoğraflarından ekran görüntü alınmasını engelleyecek. Profil fotoğrafının ekran görüntüsünü almaya çalışanlara, “Uygulama kısıtlamaları nedeniyle ekran görüntüsü alınamıyor” uyarısını gösterecek firma, bu özelliği yakında herkes için aktif edecek.

WhatsApp, WABetaInfo tarafından bulunduğu kadarıyla aşırı kullanılmayan durum konusunda da bir görsel güncelleme gerçekleştirecek. Yeni tasarımda paylaşılan durumlar için daha büyük bir ön izleme yapılacak, bu sayede paylaşılan içerikler açılmadan önce daha rahat şekilde görülebilecek.

Kanal listeleri özelinde de arayüzü güncelleye firma, “Sohbet Kilidi İçin Gizli Kod” altyapısını da yakında web sürümüne getirecek.Örneğin WhatsApp yakında hem mobil hem de web sürümüne bir “favoriler” bölümü ekleyecek. Sohbet kısmında yer alacak bu bölümde, “favori” olarak eklediğiniz kişilerin sohbet pencereleri yer alacak, böylelikle görüşülen diğer kişilerden daha fazla değer verilenlere hızlı şekilde ulaşılabilecek. Bu arada WhatsApp’ın bağlantılı cihazlar arasındaki sohbet kilitlerini senkronize etmek için çalıştığı da söyleniyor.

WhatsApp yenilikleri yanında bu da ilginizi çekebilir: GMC imzalı kaslı elektrikli bisiklet HUMMER EV