reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp LOG Tasarım

WhatsApp ekran paylaşımlarına sesler de dahil edilecek

WhatsApp ekran paylaşımlarına yakında sesler de dahil edilecek. Firma bu konuda çalışmalara aktif olarak devam ediyor.

Sürekli olarak yeni özellikler ile güncellenen ve sunduğu deneyimi iyileştirmeye devam eden WhatsApp, bir süredir kullanıcıların görüntülü görüşmeler sırasında ekran paylaşımı yapabilmesine de imkan tanıyor. Bu özellik elbette çok kullanışlı ancak şu an sürece sesleri dahil etmiyor. “Sesli aramalar sırasında ekran paylaşımı kullanılamaz” diyen şirket, bunu yakında değiştirecek çünkü yeni bir altyapı geliştiriliyor. Burada aktarıldığı kadarıyla yakında kişilerin ekran görüntüleriyle beraber sesleri aktarmasına da imkan tanıyacak. Bu konuda kodlara, “Ekran paylaşımı yaptığınızda cihazınızda çaldığınız sesler de aramanızdaki kişilerle paylaşılacaktır.” açıklamasını ekleyen WhatsApp, bu herkes için ne zaman çıkacağı halen tam olarak bilinmeyen adımıyla ortak izleme deneyimlerinin önünü de aralayacak. Bu altyapı sayesinde iki kişi ekran paylaşımı üzerinden bir diziyi, YouTube videosunu ya da filmi aynı anda izleyebilecek ya da ortak müzik dinleyebilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bundan önce ise oldukça faydalı gizli kod özelliği gelmişti. WhatsApp tarafından “Sohbet kilidi için gizli kodla tanışın” başlığı altında paylaşılan yeni altyapı şöyle detaylandırılmıştı: “Geçtiğimiz aylarda, insanların hassas konuşmalarını korumasına yardımcı olmak için Sohbet Kilidi’ni kademeli olarak kullanıma sunduk. Bugün, bu sohbetleri korumanın ve birisi telefonunuza erişebildiğinde veya telefonunuzu bir başkasıyla paylaştığınızda bu sohbetlerin bulunmasını zorlaştırmanın ek bir yolu olan gizli kodu kullanıma sunuyoruz.

Gizli kod sayesinde artık kilitli sohbetlerinize ekstra bir gizlilik katmanı eklemek için telefonunuzun kilidini açarken kullandığınızdan farklı olan benzersiz bir şifre belirleyebileceksiniz. Kilitli Sohbetlerinizin sadece gizli kodunuz arama çubuğuna yazıldığında keşfedilebilmesi için, Kilitli Sohbetler klasörünü sohbet listenizden gizleyebileceksiniz. Bu sizin ihtiyaçlarınızı karşılamıyorsa bunların sohbet listenizde görünmeye devam etmesini seçebilirsiniz.

Kilitlemek istediğiniz yeni bir sohbet olduğunda, artık sohbetin ayarlarına gitmek yerine kilitlemek için sohbete uzun basabilirsiniz. Topluluğumuzun Sohbet Kilidi’ni sevmesinden memnuniyet duyuyoruz ve gizli kodun onlara daha da faydalı olacağını umuyoruz.

Gizli kod bugün kademeli olarak kullanıma açılıyor ve önümüzdeki aylarda tüm dünyada kullanılabilir olacak. İnsanların gizliliklerini korumasına yardımcı olmak için Sohbet Kilidi’ne yeni işlevler kazandırmaya devam etmekten heyecan duyuyoruz. Siz de lütfen düşüncelerinizi bize iletin.”

WhatsApp yenilikleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Acer imzalı elektrikli bisiklet modeli

İLGİLİ HABERLER