reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp LOG Tasarım

WhatsApp için iOS’ta bir renk özelleştirme imkanı sunulacak

Alandaki liderliğini 2024 yılına taşıyan popüler platform WhatsApp için iOS’ta bir renk özelleştirme imkanı sunulacak

WABetaInfo tarafından bulunduğu kadarıyla iOS için WhatsApp sürümünde bir renk özelleştirme imkanı üzerinde çalışılıyor. Şu an beta testleri yapılan bu özellik sunulduğu zaman kişilere beş farklı renk arasında seçme şansı verilecek, burada seçilen renk uygulamanın ana tema rengi olarak birçok yerde kişilerin karşısına çıkacak. Son dönemde yeşil rengi daha çok öne çıkaran ancak bunu sevmeyenler için bir özelleştirme sunacak olması güzel görünen şirket, bu imkanı 2-3 ay içerisinde herkese aktif edecektir. Bu özelleştirme özelinde şimdilik sadece, “Bu yalnızca uygulamanın ana marka rengini günceller” açıklamasını yapan firma, keşiflerin işaret ettiği kadarıyla yakında sohbet balonlarının renginin değiştirilmesine de izin verecek gibi görünüyor. Platform için elbette başka özellikler de geliştiriliyor. Örneğin Yine WABetaInfo tarafından bulunduğu kadarıyla yakında kişiler WhatsApp Web sürümü üzerinde kullanıcı adıyla arama yapabilecek. Web istemcisinde kullanıcı adı oluşturma imkanı sunmak için de çalışan firma, bu taraf için koyu arayüz modundaki tonu biraz daha koyu hale getirme konusunda da testler gerçekleştiriyor.

Bunlara ek olarak yakında kişiler WhatsApp Web sürümü üzerinde de “durum” paylaşımı yapabilecek. Şu an beta testleri yapılan sistem, yüksek ihtimalle 2024’ün ilk çeyreği bitmeden herkes için aktif edilecek. Bu arada servis için başka adımlar da atılıyor. Örneğin durum güncellemesi olarak paylaşılan kanal içerikleri için artık yeni bir arayüz sunuluyor, ayrıca web sürümünde sohbetler ve gruplar için kategori filtrelemesi geniş çaplı olarak dağıtıma çıkıyor.

Ayrıca çoklu mesaj sabitleme üzerinde çalışan WhatsApp, ekran paylaşımlarına yakında sesleri de dahil edecek. Şirket bir süredir kullanıcıların görüntülü görüşmeler sırasında ekran paylaşımı yapabilmesine de imkan tanıyor. Bu özellik elbette çok kullanışlı ancak şu an sürece sesleri dahil etmiyor. “Sesli aramalar sırasında ekran paylaşımı kullanılamaz” diyen şirket, bunu yakında değiştirecek çünkü yeni bir altyapı geliştiriliyor.

Burada aktarıldığı kadarıyla yakında kişilerin ekran görüntüleriyle beraber sesleri aktarmasına da imkan tanıyacak. Bu konuda kodlara, “Ekran paylaşımı yaptığınızda cihazınızda çaldığınız sesler de aramanızdaki kişilerle paylaşılacaktır.” açıklamasını ekleyen WhatsApp, bu herkes için ne zaman çıkacağı halen tam olarak bilinmeyen adımıyla ortak izleme deneyimlerinin önünü de aralayacak. Bu altyapı sayesinde iki kişi ekran paylaşımı üzerinden bir diziyi, YouTube videosunu ya da filmi aynı anda izleyebilecek ya da ortak müzik dinleyebilecek.

WhatsApp yenilikleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Acer imzalı elektrikli bisiklet modeli

İLGİLİ HABERLER