reklamı kapat

POPÜLER

Facebook

Facebook, sesli ve görüntülü konuşma altyapısını geriye getiriyor

Sosyal medyanın dev platformu Facebook, ana uygulamasından kaldırılan sesli ve görüntülü konuşma altyapısını geriye getiriyor.

2014 yılında sesli ve görüntülü konuşmayı direkt olarak Messenger’a götüren Facebook, bu durumu ilginç şekilde tersine döndürüyor. Söylendiği kadarıyla artık Facebook’un ana uygulamaları içerisinde de sesli ve görüntülü sohbet sağlanabiliyor.

Facebook’u bırakamayan ancak bu işlem için Messenger’ı da kullanmak istemeyenleri memnun edecek özellik, şimdilik herkes için aktif edilmiş değil. Firma şu an kısıtlı bir kitle üzerinde testler gerçekleştiriyor.

Ancak yakında özelliğin Türkiye başta olmak üzere tüm pazarlarda aktif edilmesi bekleniyor. Facebook’un sesli ve görüntülü konuşmayı ana uygulamaya geri getirmesinin arkasında tam olarak ne yer alıyor bilinmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook, son dönemde başka bir konuda çok ses getiriyor

Instagram ve WhatsApp gibi zamanında ufak sayılacak şirketleri satın alarak sosyal medya pazarındaki rekabete zarar verdiği söylenen şirket, gücünü kullanarak rakiplerini adeta “ezmesi” açısından suçlanıyor.

FTC, daha önce de gündem olan Facebook’a yönelik antitröst hamlesini geçtiğimiz günlerde yeniledi ve burada bir kez daha şirketin Instagram ile WhatsApp’ı satması istendi. Aynı zamanda Facebook’un gelecekte bu tarz satın alımlar yapmasının yasaklanması da hedeflenen amaçlar arasında bulunuyor.

Halen bu konularda verilmiş kesin bir karar yok. Facebook tahmin edebileceğiniz “yasadışı monopoli kurma” iddiasını net olarak reddediyor ve süreç için yasal mücadeleye devam edeceklerini aktarıyor.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın yeni kablosuz kulaklığı ile tanışın