reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Mix 4

Sürpriz hamle: “Xiaomi, “Mi” markasını tarihe gömüyor”

Dünyanın en büyük teknoloji firmalarından Xiaomi, gerçekten sürpriz bir adım atıyor. Firma “Mi” markasını tarihe gömüyor.

Xiaomi biliyorsunuz birçok ürününü uzun yıllardır “Mi” takısı ile satıyor. Mi Band, Mi 10, Mi 11, Mi Mix benzeri isimler uzun zamandır hayatımızda. Ancak yukarıda da dediğimiz gibi bu bitiyor.

Bundan sonra firma yeni ürünlerine “Mi” takısı koymayacak. Hatta kısa süre önce tanıtılan ekran altı kameralı “Mi Mix 4”, Çin merkezli olarak “Mix 4” şeklinde satılmaya başlanmış durumda.

Firma Mi’nin açılımını daha önce “Mobile Internet” ve “Mission Impossible.” olarak tanımlamıştı. Artık buna ihtiyacı olmayan şirket, kendi adını daha fazla öne çıkaracak ve bu sayede daha premium bir görüntü oluşturacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi yakında önemli bir etkinlik yapacak

Xiaomi, 15 Eylül tarihinde bir etkinlik yapacak ve yeni ürün ya da ürünler tanıtacak. Halen bunların ne olduğu netlik kazanmış değil. Ancak bazı tahminler var. Etkinlik kapsamında ilk olarak sık sık sızıntıları yapılan Mi 11T ve Mi 11T Pro tanıtılabilir. Bu modeller 11T ve 11 T Pro olarak karşımıza çıkabilir.

Türkiye’de de satılacak bu modeller dışında firmadan yeni bir katlanabilir telefon modeli de gelebilir. Xiaomi’nin ilk katlanabilir cihazı Mi Mix Fold dışında bir katlanabilir telefon daha geliştirdiği uzun zamandır biliniyor.

Firmanın yaptığı etkinlik paylaşımı kesin olmamakla birlikte bir katlanabilir cihaza işaret ediyor gibi de görünüyor. Bu açıdan 15 Eylül tarihinde yeni bir katlanabilir telefon, özellikle de Samsung Galaxy Z Flip3 benzeri dikey katlanabilir bir model karşımıza çıkarılabilir.

İlginizi Çekebilir

Google’ın Türkiye’de de açık olan deprem algılama sistemi