reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi MIUI 15 Mi MIX 4

Xiaomi etkinliğinde görülen garip isimler: Mi MIX 10 ve MIUI 15

Xiaomi tarafından çok uzun zamandır bir Mi Mix 4 bekleniyor. Ancak bu model çok daha beklenmedik bir isimle karşımıza çıkabilir.

Hatırlarsınız Xiaomi geçtiğimiz haftalarda Mi Mix özelinde yepyeni bir Weibo sayfası oluşturmuştu. Bu sayfanın Xiaomi Mi Mix 4 için bir hazırlık olduğu iddia edilmişti. Şimdi ise Mi Mix serisiyle alakalı garip bir detay gündemde. Xiaomi’nin 16 Haziran tarihli “Security and Privacy Promotion” etkinliğinde ilginç iki isme rastlandı. Bu isimler yukarıda da söylediğimiz gibi Mi MIX 10 ve MIUI 15. Kısa süre önce MIUI 12’yi duyuran firma, bu isimler üzerinden bir sonraki MIUI sürümüne 13 ve 14’ü atlayarak MIUI 15 adını verebilir deniyor. Çinli firmaların bazı rakamları “şanssız” olduğu için atladığı zaman zaman oluyor. Burada esas ilginç olan ise Mi Mix 4 beklenirken gündeme gelen Mi MIX 10 oluyor. Firmanın yeni modeline “şimdilik” Mi MIX 10 adını vermesi çok beklenmiyor. Ancak yine de bir sürpriz olabilir deniyor. Bu isim için firma yeni amiral gemisinde rakamsal olarak geride kalmak (Psikolojik olarak etkisi bulunan bir konu) istemiyor olabilir yorumları geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi Mix 4 ya da Mi Mix 10 için teknik beklentiler şöyle

Karşımıza 120 Hz hatta 144 Hz OLED ekran ile çıkacak denilen telefon, sağlam bir kaynağa göre en üstte tam 16 GB RAM taşıyabilir. Modelin gücünü ise Snapdragon 865 ya da olası 865 Plus işlemciden alacağı düşünülüyor. Arkasında merkezinde 108 megapiksel ya da 150 megapiksel kameranın yer aldığı en az beşli bir kameranın olacağı aktarılan ve 12x optik zoom sunacak denilen amiral gemisi, kutusundan yüksek ihtimalle Android 11 değil Android 10 tabanlı MIUI 12 ile çıkacak deniyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın heyecan uyandıran telefonu Mi Mix Alpha