reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi MIUI 13

Xiaomi Mi Mix 4, Mi Pad 5 ve arayüz MIUI 13 ne zaman gelecek?

Aktif olarak yolda olan Xiaomi Mi Mix 4, Mi Pad 5 ve arayüz MIUI 13 için çıkış tarihi özelinde bir bilgi gündemde dolanıyor.

Güçlü amiral gemisi akıllı telefon modeli Xiaomi Mi Mix 4, uzun zamandır merakla beklenen gelişmiş Android tablet Mi Pad 5 ve Xiaomi’nin Android üstü arayüzü MIUI 13, kaynaklara göre ağustos ayı içerisinde yüzde 99 ihtimalle geliyor.

Xiaomi’nin duyuruları ya ağustos ortasında ya da ağustos sonunda yapacağı aktarılıyor. Firmanın bu yeni duyurulara özel bir etkinlik hazırlaması bekleniyor. Hatta firmanın bu etkinliği insanlı olarak yapabileceği konuşuluyor.

Mi Pad 5 ile Android tablet pazarında yeniden ses getirmek isteyen şirketin, MIUI 13 arayüzü de çok dikkat çekiyor. Tasarımda dev değişikliler getirmeyecek MIUI 13’ün teknik yenilikleri ise halen gizemini koruyor. Bu arayüzün hem Android 11 hem de Android 12 temelinde görev yapacağı biliniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Burada en çok Xiaomi Mi Mix 4 merak ediliyor

Telefon, birçok kalemde sınırları zorlamaya geliyor. Örneğin ekran altı kamera sistemine sahip olacak akıllı telefon, 5.000 mAh pil üzerine kurulacak.

Aynı zamanda cihazda 120W kablolu hızlı şarj sunulacak. Mi Mix 4 modelinde aynı zamanda 80W hızlı kablosuz şarj da olacak.

Bu model kutusunda yüzde 99 ihtimalle Xiaomi imzalı bir 120W şarj cihazı taşıyacak. 80W hızlı kablosuz şarj içinse aynı bir ünite alınması gerekecek.

Telefon gücünü ise yüzde 99 ihtimalle kısa süre önce tanıtılan Snapdragon 888 Plus işlemciden alacak. Modelde en az 8 GB, üstte ise sürpriz olmazsa 16 GB kadar RAM sunulacak.

Eğer kaynaklar haklı çıkarsa Mi Mix 4, firmanın en gelişmiş telefonlarından Mi 11 Ultra’dan daha pahalıya satılacak.

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın Avrupa merkezli satış fiyatı 1.199 euro seviyesinde yer alıyor. Bu açıdan Mi Mix 4 ile 1.500 euro gibi çok yüksek bir düzeye yaklaşılabileceği görülüyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra resmi videoda parçalarına ayrıldı