reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

John McAfee

Teknoloji dünyasının ilginç ismi John McAfee hayatına son verdi

Amerikalı antivirüs yazılımcısı John McAfee, bu sefer garip bir açıklama ya da video ile değil hayatına son vermesiyle gündemde yer alıyor.

Advertisement

Yıllardır hayatımızda olan McAfee Antivirüs yazılımının arkasındaki isim John McAfee, son dönemde kripto para ve vergi kaçırma suçlaması ile hakkında çıkarılan uluslararası arama / tutuklama kararı ile haber kaynaklarına düşüyordu.

Ünlü isim 3 Ekim tarihinde yakalanmıştı. Hatta McAfee, 3 Ekim sabahı yanında iki kişiyle İstanbul’a gitmek üzere Barselona El Prat Havalimanı‘na geldi ancak yapılan kimlik tespitinin ardından gözaltına alındı ve sonrasında mahkemenin geçici tutuklama kararıyla Brians cezaevine gönderildi.

Yakalandığı sırada İngiltere pasaportu taşıyan McAfee, İspanyol mahkemesinin kendisi hakkında ABD’ye iade kararından birkaç saat sonra Brians 2 Cezaevi’ndeki hücresinde asılı halde bulundu.

Cezaevi sağlık görevlilerinin tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamadığı ve hayatını kaybettiği aktarılan 75 yaşındaki McAfee, teknoloji sektörünün en tartışmalı milyarderlerleri arasında yer alıyordu ve zaman zaman gerçekten çok ilginç çıkışlar yapıyordu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hayatına son veren John McAfee, ABD’ye iadeyi kabul etmiyor ve istemiyordu

Bundan kurtulmak için kötü bir yol seçen ünlü isim, artık hazırladığı virüs yazılımından çok çentiği videolar ve ilginç açıklamalarıyla hatırlanacak.

Günümüzde artık Windows tarafında çok fazla virüs yazılımı kalmadı. Bu açıdan McAfee isminin sektördeki ismi de çok fazla yaşamayabilir.

İlginizi Çekebilir

Nvidia’nın gelişmiş yapay zeka sistemiyle çizimler hayat buluyor