reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Mix 4

Xiaomi Mi Mix 4 için hızlı şarj ve pil kapasitesi netlik kazandı

Aktif olarak yolda olan Xiaomi Mi Mix 4 modeli için fiyat sonrasında hızlı şarj ve pil kapasitesi konusunda bir bilgi gündeme geldi.

Xiaomi Mi Mix 4 modelinin resmi olarak üçüncü çeyrek bitmeden lanse edileceği tahmin ediliyor. Ekran altı kamera sistemine sahip olacak akıllı telefon, söylendiği kadarıyla 5.000 mAh pil üzerine kurulacak.

Bu pil telefonun konumu gereği gayet yeterli görünüyor. Peki hızlı şarj? Sağlam kaynaklara göre telefonda 120W kablolu hızlı şarj sunulacak. Telefonda aynı zamanda 80W hızlı kablosuz şarj da olacak.

Bu model yüksek ihtimalle kutusundan Xiaomi imzalı bir hali hazırda satışı olan 120W şarj cihazı taşıyacak. 80W hızlı kablosuz şarj içinse aynı bir ünite alınması gerekecek. Bu iki değer de oldukça iyi görünüyor ve pazarda sınırları zorluyor.

Kısa süre önce öğrendiğimiz kadarıyla Mi Mix 4, firmanın en gelişmiş telefonlarından Mi 11 Ultra’dan daha pahalıya satılacak. Xiaomi Mi 11 Ultra’nın Avrupa merkezli satış fiyatı 1.199 euro seviyesinde yer alıyor. Bu açıdan Mi Mix 4 ile 1.500 euro gibi çok yüksek bir düzeye yaklaşılabileceği görülüyor.

Bu rakam elbette yüksek ancak Mi Mix 4 özelinde en iyi donanımların bir araya geleceği açık olarak görülüyor. Xiaomi bu amiral gemisi telefonu ile tam olarak bir gövde gösterisi yapmaya hazırlanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi Mix 4 modelinin daha güçlü bir şarj sistemiyle gelmesi bekleniyordu

Çünkü yeni Xiaomi kısa süre önce 200W kablolu ve 120W kablosuz hızlı şarj sistemini duyurdu.

HyperCharge adı verilen bu hızlı şarj sistemi, 200W güçte tamamen boş 4.000 mAh pili sadece 8 dakika içerisinde yüzde 100 doldurabildiği belirtiyor.

120W kablosuz tarafta ise tamamen boş 4.000 mAh pilin sadece 15 dakika içerisinde yüzde 100 doldurabildiği aktarılıyor.

Bu telefonun artık 2022’de gelecek bir Xiaomi amiral gemisine kaldığı düşünülüyor. Ancak firmadan bir katlanabilir telefon daha geliyor. Düşük bir ihtimal de olsa o modelde 200W seviyesine çıkılabilir.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra resmi videoda parçalarına ayrıldı