reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Mix 4 ekran altı kamera

Xiaomi Mi Mix 4, ekran altı kamerada en iyi seçenek mi olacak?

Aktif olarak yolda olan Xiaomi Mi Mix 4 modeli için bu sefer ekran altı kamera konusunda bir bilgi gündemde yer alıyor.

Yılın en çok merak edilen telefonlarından Xiaomi Mi Mix 4, biliyorsunuz Çin merkezli sağlam bir kaynağa göre resmi olarak ağustos ayında gelecek.

Bu modelin en önemli özelliklerinden birisi ise firma için bir ilke imza atacak ekran altı kamera sistemi olacak. Bu sistem sağlam kaynak Ice Universe’e göre pazarın en iyisi olacak. Söylendiği kadarıyla ekran altındaki kamera, ilk çözümlerden farklı olarak gerçekten görünmeyecek.

Kendi ekran altı kamera sistemini uzun zamandır geliştiren Xiaomi, yüksek ihtimalle düşük selfie fotoğraf performansı sorununu da çözmüş durumda. Bilmeyenler için çıkan ilk çözümlerde ekran altı kameraların selfie fotoğraf kalitesi hiç ama hiç iyi değildi.

Peki çok merak edilen Mi Mix 4 için başka neler biliyoruz? 5.000 mAh pil üzerine kurulacak telefon, söylendiği kadarıyla 120W kablolu hızlı şarj sunacak. Telefonda aynı zamanda 80W hızlı kablosuz şarj da olacak.

Bu model kutusunda yüzde 99 ihtimalle Xiaomi imzalı bir 120W şarj cihazı taşıyacak. 80W hızlı kablosuz şarj içinse aynı bir ünite alınması gerekecek. Telefon gücünü ise yüzde 99 ihtimalle kısa süre önce tanıtılan Snapdragon 888 Plus işlemciden alacak.

Xiaomi Mi Mix 4 kaça satılacak?

Eğer kaynaklar haklı çıkarsa Mi Mix 4, firmanın en gelişmiş telefonlarından Mi 11 Ultra’dan daha pahalıya satılacak.

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın Avrupa merkezli satış fiyatı 1.199 euro seviyesinde yer alıyor. Bu açıdan Mi Mix 4 ile 1.500 euro gibi çok yüksek bir düzeye yaklaşılabileceği görülüyor.

Bu rakam elbette yüksek ancak Mi Mix 4 özelinde en iyi donanımların bir araya geleceği açık olarak görülüyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra resmi videoda parçalarına ayrıldı