reklamı kapat

POPÜLER

whatsapp

WhatsApp’tan görüntülü konuşma için büyük adım

Son zamanlarda aktif kullanıcı sayısıyla dikkatleri üzerine çeken WhatsApp bu başarını devam ettirmeye niyetli gibi görünüyor. Uygulamanın yeni beta versiyonunda görüntülü konuşma yapmayı seven kullanıcıları memnun edecek yenilikler göze çarpıyor. Fakat bu kullanışlı özelliği tam anlamıyla kullanabilmek için bir süre daha beklememiz gerekiyor.

Bildiğiniz gibi görüntülü konuşma giderek daha popüler bir hal alıyor. Özellikle internet bağlantısının iyi olduğu noktalarda insanlar sevdiklerini görerek konuşmayı daha cazip buluyor. Bunun için de pek çok alternatif söz konusu. En çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp da bu alanda öne geçmek istiyor. Bunun için yakında grup sohbetlerinde görüntülü konuşma yapmak mümkün olacak gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android testi başladı

WABetaInfo’nun paylaştığı habere göre WhatsApp’ın Android beta versiyonunda görüntülü konuşma özelliğinin geliştirildiğini görüyoruz. Bu sayede konuşmayı başlatan kişi dahil olmak üzere toplamda dört kişi görüntülü olarak sohbet etme imkanına kavuşuyor. 2.17.70 beta versiyonunda fark edilen bu özellik şimdilik sadece Android cihazlar üzerinde test ediliyor. Fakat özelliğin tam anlamıyla oturulmasının ardından hem Android hem iOS’ta kullanılabilir olması bekleniyor.  Test sürecinin ne kadar süreceği yani bu özelliğin ne zamandan itibaren herkesin kullanımına sunulacağı ise gizemini koruyor.