reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp’ın en çok talep edilen özelliği nihayet yayında

WhatsApp uzun zamandır beklenen özelliğini nihayet yayına soktu. Güncellemesi dağıtılmaya başlanan özellik grup konuşmalarına yeni bir boyut getiriyor.

Daha kapsamlı bir deneyim için uygulamayı her geçen gün yenileyen ve güncelleyen WhatsApp, uzun zamandır beklenen özelliklerinden birinin test aşamasını bitirdiğini ve güncellemeyi dağıtmaya başladığını duyurdu. Söz konusu yeni özellik grup konuşmalarında sesli ve videolu görüşme yapmayı mümkün kılıyor. Popüler mesajlaşma servisi kullanıcıların uygulama üzerinden her gün 2 milyar dakikanın üzerinde arama yaptığını kaydediyor. Yeni özellikle beraber artık 4 kullanıcıya kadar grupla görüntülü konuşmalar yapmak mümkün oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp

iPhone ve Android için dağıtımda

Yapılan resmi açıklamada birebir sesli veya görüntülü konuşma yaparken “Katılımcı ekle” seçeneği sayesinde artık konuşmaya yeni bir katılımcı eklenebileceği, 4 katılımcıya kadar konuşmaya dahil edilebileceği belirtiliyor. Katılımcı ekle seçeneği ekranın sağ üst kısmında kullanıcı profili sembolü şeklinde yer alıyor. Konuşmaya başladıktan sonra diğer katılımcıları ekleyebiliyorsunuz. Grup konuşmalarının uçtan uca şifrelenmiş olduğu da yapılan açıklamalar arasında yer alıyor. Dört katılımcı sınırı ise akıllı telefon ekranını en etkili şekilde kullanmak üzere tasarlanmış gibi görünüyor. Güncellemenin iPhone ve Android cihazlar için dağıtılmaya başlandığını belirten resmi blog yazısına buradan ulaşabilirsiniz.