reklamı kapat

POPÜLER

pes 2019
PES 2019

PES 2019’dan Türk futbolseverlere müjde

Konami’nin Türkiye’deki futbolseverlere güzel bir haberi var. Konami Digital Entertainment B.V. yakında satışa sunulacak PES 2019’da Türkiye Süper Lig’ini ilk kez yer alacağını duyurdu.

Konami dünya futbolunun en büyük yarışmalarını popüler futbol simülasyonuna katmaya çalıştı. Süper Lig, Pro Evolution Soccer serisinin en son üyesi olan PES 2019’a eklenecek sekizinci en büyük ligden biri oldu. Yeni anlaşmaya göre; KONAMI, 18 takımın tamamıyla mücadele etmeye ve Süper Lig ile ilgili tüm ikonografiyi kullanmaya olanak tanıyacak. Tüm kulüpler, lansman sonrası data pack sürümleri sayesinde gerçek donanımlarıyla temsil edilecek ve tüm istatistiklerin ve takımların haftalık olarak güncellenmesi de gelecek.

1959’da kurulan Süper Lig, Galatasaray A.Ş., Fenerbahçe A.Ş., Beşiktaş A.Ş. ve Trabzonspor’un da aralarında yer aldığı on sekiz kulübü içerisinde barındırıyor. Türkiye’nin en iyi ve en yetenekli oyuncularından, Türk orta saha oyuncusu Hakan Çalhanoğlu’nu yerel temsilci olarak belirledi. Türk vatandaşı olan ve İtalya’da kariyerini sürdüren Çalhanoğlu, 192 maçta 51 gol atmıştır. 33 kez Türk milli takımında forma giyen ve 8 gol atan Çalhanoğlu, ülkenin en büyük değerlerinden biri olarak görülmektedir. Orta saha oyuncusu yerel tanıtımlar için kullanılacak ve özel olarak oluşturulmuş Türkçe oyun kutuları üzerinde PES 2019 küresel kapak yıldızı Phillipe Coutinho ile birlikte görünecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Konami’den konu hakkında açıklama

“Türk futbolunun, uzun yıllardır en coşkulu şekilde ödüllendirilmesini istiyor ve bu dinamik ligin PES serisine eklenmesini arzu ediyorduk. Nihayet bu arzumuzun gerçekleştiğini bildirmekten mutluluk duyuyoruz.” dedi Konami Digital Entertainment Marka ve İş Geliştirme Direktörü Jonas Lygaard ve “Süper Lig’i PES 2019’a dahil etmekten oldukça memnunuz ve her oyunda parıldayan tutku ve becerilerin mükemmel bir şekilde yeniden yaratılmasını sağlayacağız.18 takımın tamamı dahil olacak ve bunu önümüzdeki aylarda yeniliklerle daha da geliştirmek için çabalarımızı sürdüreceğiz. ”dedi.

Video