reklamı kapat

POPÜLER

PES 2017 nihayet kendini gösterdi

PES 2017‘den nihayet ilk bilgiler geldi. Konami, oyun içi ilk görselleriyle birlikte oyunun tanıtım tarihi ve birtakım yeniliklerini paylaştı. Şampiyonlar Ligi Finalinde tanıtılacak olan oyun yine bomba gibi geliyor.

PES 2017’yi tanıtmak için dünyanın en büyük futbol organizasyonu olan UEFA Şampiyonlar Ligi Finalini ve aynı zamanda 27 ve 28 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek olan 2016 PES Dünya Finallerini seçen Konami, yeni nesil oyunun tanıtımını PES liginde mücadele eden oyuncularla birlikte gerçekleştirecek. Oyunun belki de ilk oynanış videosunu da bu organizasyonda görmüş olacağız.

Yeni nesil PES için bir iki ayrıntı da paylaşan Konami, yine en çok FOX Engine motoruna güveniyor. Konaminin en çok üzerinde durduğu konu ise işin eğlence kısmı. Yani son zamanlardaki FIFA oyunları gibi “gerçeğe yakın” ve kimilerince “sıkıcı” ve “zor” addedilen oyun dinamiğinden ziyade yine daha akıcı ve hızlı bir PES’le karşılaşacağız anlaşılan. Ancak bunun yanında “Gerçek Dokunuş” ve “Hassas Pas” gibi özellikler gerçekliği artıracak.

Gerçek Dokunuş özelliği pas verme veya kontrol etme yollarını gerçekçi biçimde yansıtma üzerine kurulu. Farklı futbolcuların pas için farklı teknikler kullanmasını göz önüne alan bu özellik, karmaşık top fiziğini ve pas ayağa değdiğinde kullanılan kontrol nüansları sayesinde bu teknikleri taklit edecek.

Hassas Pas özelliği ise Gerçek Dokunuş özelliğini tamamlayarak her bir pasın isabet oranını belirleyecek. Topun futbolcunun konumuna bağlı olarak hareketi ve pasın atıldığı futbolcunun konumu bu isabetin hesaplanmasında dikkate alınacak ve mükemmel bir pasla defansı yarmanın verdiği o kendine has heyecanı yaşatacak.

İlk ön izlenimini 27 ve 28 Mayıs’ta göreceğimiz PES 2017, tüm detaylarıyla 14 Haziran’da başlayacak E3 fuarında tanıtılacak.