reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S22 Ultra

Samsung Galaxy S22 serisi için soğutma odaklı maliyet planları gündemde

Samsung Galaxy S22 serisi için bilgiler gelmeyi sürdürüyor. Bu sefer telefonlar ile alakalı soğutma odaklı maliyet planları gündemde yer alıyor.

Samsung Galaxy S22 serisi, tam olarak Galaxy S22, Galaxy S22 Plus ve Galaxy S22 Ultra modellerinden oluşuyor.

Çıkan son bilgilere göreyse Samsung henüz telefonları nasıl soğutacağı konusunda karar vermiş değil. Modellerde esasen sıvı temellivapor chamber” soğutma sisteminin kullanılması isteniyor. Ancak firmaki bazı yöneticiler maliyeti düşürmek adına vapor chamber kullanmamayı, Galaxy S21’ler ile aynı standart soğutma sisteminde kalmayı düşünüyor.

Telefonları geliştiren teknik ekibin yüksek soğutma getirdiği için AMD GPU’lu Exynos işlemciyi vapor chamber ile soğutmayı istediği belirtiliyor. Bildiğimiz kadarıya AMD GPU’lu Exynos işlemci biraz yüksek ısı üretiyor ve bunu çözmek için güçlü bir soğutma şart görünüyor.

Eğer maliyete öncelik verilir ve standart bir soğutma kullanılırsa, AMD GPU’lu Exynos yük altında ciddi şekilde ısınacak ve potansiyelinden daha düşük performans ortaya koyacak gibi duruyor. Bu da elbette telefonlar daha çıkmadan beklentiyi düşürüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S22 serisi için netleşen teknik detaylar var

Örneğin Rainbow kod adıyla geliştirilen telefonlardan Galaxy S22 6,06 inç LTPS 120 Hz ekran, Galaxy S22 Plus 6,55 inç 120 Hz LTPS ekran, Galaxy S22 Ultra ise 6,81 inç 120 Hz LTPO ekran üzerine kurulacak.

Galaxy S22 serisine Galaxy Z Fold3’deki gibi bir ekran altı kamera (UPC) koyamayacak denilen Samsung, telefonlardan Galaxy S22 ve Galaxy S22 Plus modellerinin arkasında 50 megapiksel ana + 12 megapiksel telefoto + 12 megapiksel ultra geniş açı kameralara yer verecek.

Ailenin en iyisi olacak Galaxy S22 Ultra‘nın arkasında ise 108 megapiksel ana + 12 megapiksel telefoto + 12 megapiksel telefoto (Periskop olabilir) + 12 megapiksel ultra geniş açı kameraları bir araya gelecek. Bu çift telefoto kamera ile yüksek zoom getirecek modelde lazer otomatik netleme de sunulacak.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

OPPO’dan çok ilginç akıllı telefon konsepti