reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S22 Ultra

Samsung Galaxy S22 serisi ile zoom kamerada yaklaşım değişiyor

Samsung Galaxy S22 serisi için bilgiler gelmeyi sürdürüyor. Bu sefer telefonlar ile alakalı zoom kamera detayları gündemde bulunuyor.

Samsung Galaxy S22 serisi, tam olarak Galaxy S22, Galaxy S22 Plus ve Galaxy S22 Ultra modellerinden oluşuyor.

İşte bu modellerden Galaxy S22 ve Galaxy S22 Plus, arkasında 10 megapiksellik bir yeni telefoto kamerası taşıyacak. Bu kameranın kişilere 3x optik zoom vereceği aktarılıyor. Optik zoom, gerçekten kayıpsız yakınlaştırma anlamına geliyor.

Samsung’un Galaxy S21 ve Galaxy S21 Plus modellerinde 64 megapiksellik bir telefoto kamerası bulunuyor. Burada çözünürlük yüksek ancak optik zoom sadece 1.1x seviyesinde yer alıyor. Firma bu telefonlarda 3x zoom’a yüksek çözünürlüğü kullanarak hibrit olarak çıkıyor ancak buna rağmen kalite azalıyor.

Bu açıdan 2022’nin başında gelecek Samsung Galaxy S22’lerde çözünürlük düşecek olmasına rağmen kayıpsız zoom’un artacak olması çok güzel görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S22 serisi için daha önce bir maliyet planı gündeme geldi

Çıkan son bilgilere göreyse Samsung halen telefonları nasıl soğutacağı konusunda karar vermiş değil. Modellerde esasen sıvı temellivapor chamber” soğutma sisteminin kullanılması isteniyor. Ancak firmadaki bazı yöneticiler maliyeti düşürmek adına vapor chamber kullanmamayı, Galaxy S21’ler ile aynı standart soğutma sisteminde kalmayı düşünüyor.

Telefonları geliştiren teknik ekibin yüksek soğutma getirdiği için AMD GPU’lu Exynos işlemciyi vapor chamber ile soğutmayı istediği belirtiliyor. Bildiğimiz kadarıyla AMD GPU’lu Exynos işlemci biraz yüksek ısı üretiyor ve bunu çözmek için güçlü bir soğutma şart görünüyor.

Eğer maliyete öncelik verilir ve standart bir soğutma kullanılırsa, AMD GPU’lu Exynos yük altında ciddi şekilde ısınacak ve potansiyelinden daha düşük performans ortaya koyacak gibi duruyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

OPPO’dan çok ilginç akıllı telefon konsepti