reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S22 Ultra

Samsung Galaxy S22 serisi beklenenden daha erken gelebilir

Samsung Galaxy S22 serisi için bilgiler gelmeyi sürdürüyor. Eğer ortaya çıkan duyumlar doğru çıkarsa aile beklenenden daha erken gelebilir.

Samsung Galaxy S22 serisi, tam olarak Galaxy S22, Galaxy S22 Plus ve Galaxy S22 Ultra modellerinden oluşuyor.

Bu aile için daha önce 2022 Ocak ayında resmi olarak lanse edilecek denilmişti. Şimdi ise telefonların 2021’in sonunda lanse edilebileceği konuşuluyor. Bu haber yüzde 100 kesin değil ancak firmanın Galaxy S serisi için böyle bir planı bulunuyor olabilir.

Samsung, olası bir erken tanıtım ile iPhone 13’ler ile olan rekabet özelinde öne çıkmak gibi bir plan içerisinde gibi görünüyor ve bu da dikkat çekici görünüyor. Samsung bu sefer geç kalmak istemiyor olabilir yorumları yapılıyor.

Aile hatırlarsınız en son bir işlemci haberi ile gündeme gelmişti. Buna göre telefonlar Türkiye’nin de olduğu Avrupa ülkelerine AMD GPU’ya sahip Exynos 2200 ile getirilecek.

Diğer birçok pazarda ise telefon Snapdragon 898 ile satılacak. Söylendiği kadarıyla firma modeli her pazarda Exynos 2200 satamıyor çünkü bunu karşılayacak kadar işlemci üretemiyor. Bu açıdan yardıma Snapdragon 898 koşuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S22 serisi için başka bilgiler de var

Örneğin kaynaklara göre Samsung halen telefonları nasıl soğutacağı konusunda karar vermiş değil. Modellerde esasen sıvı temellivapor chamber” soğutma sisteminin kullanılması isteniyor. Ancak firmadaki bazı yöneticiler maliyeti düşürmek adına vapor chamber kullanmamayı, Galaxy S21’ler ile aynı standart soğutma sisteminde kalmayı düşünüyor.

Telefonları geliştiren teknik ekibin yüksek soğutma getirdiği için AMD GPU’lu Exynos işlemciyi vapor chamber ile soğutmayı istediği belirtiliyor. Bildiğimiz kadarıyla AMD GPU’lu Exynos işlemci biraz yüksek ısı üretiyor ve bunu çözmek için güçlü bir soğutma şart görünüyor.

Eğer maliyete öncelik verilir ve standart bir soğutma kullanılırsa, AMD GPU’lu Exynos yük altında ciddi şekilde ısınacak ve potansiyelinden daha düşük performans ortaya koyabilir.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

OPPO’dan çok ilginç akıllı telefon konsepti