reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S22 Ultra için son tasarım dili bu olabilir

Üç farklı modelden oluşan Samsung Galaxy S22 serisi için bugün bir kez daha tasarım konusu gündemde. Bu sefer merkezde “Ultra” var.

Samsung Galaxy S22 serisi yüzde 99 ihtimalle Galaxy S22, Galaxy S22 Plus ve Galaxy S22 Ultra isimleriyle yolda bulunuyor. İşte bu modellerin en iyisi Galaxy S22 Ultra için son tasarım netlik kazanmış olabilir.

LetsGoDigital tarafından hazırlanan son Galaxy Note yani Galaxy S22 Ultra çalışması, telefonu daha öncekilerden daha şık bir arka tasarım ile karşımıza çıkarıyor. Kavisli kenarlara sahip cihazın arkasında temel olarak bir kamera çıkıntısı bulunmuyor. Sadece beş farklı kameranın lensleri biraz çıkıntı yapıyor. Bu tasarım gerçekten güzel görünüyor.

Galaxy S22 Ultra’nın bünyesinde S Pen kalemin gireceği bir bölüm de bulunuyor. Daha önce de söylediğimiz gibi diğer modellerde de S Pen desteği bekleniyor ancak onların kalemi bir kılıf ile taşıyacağı düşünülüyor.

Galaxy S22 ve Galaxy S22 Plus (S22 Pro adı da kullanılabilir) ise ince çerçeveli modern bir tasarıma sahipler. Telefonların hepsine selfie kamerası için bir ekran deliği koyan Samsung’un, telefonlar için halen hangi renkleri hazırlıyor bilinmiyor.

Samsung Galaxy S22 serisi için bilinen diğer teknik detaylar şöyle

Telefonlardan 167 gramlık Galaxy S22 modelinin bünyesinde 6,06 inç 120 Hz AMOLED ekran, 195 gramlık Galaxy S22 Plus modelinin bünyesinde 6,55 inç 120 Hz AMOLED ekran, 228 gramlık Galaxy S22 Ultra modelinin bünyesinde ise 6,81 inç 120 Hz AMOLED ekran kullanılacak.

Peki yeni aileye gücünü hangi işlemci verecek? Burada kaynaklara göre iki farklı işlemci bizleri bekliyor. Söylendiği kadarıyla telefonlar düşük üretim kapasitesi nedeniyle bazı pazarlarda AMD mRDNA GPU‘lu Samsung Exynos 2200 işlemci taşıyacak.

Telefonlar birçok pazarda ise direkt olarak Snapdragon 898 işlemci üzerine kurulacak. Qualcomm imzalı Snapdragon 898, 2021 bitmeden lanse edilecek ve 2022’de birçok Android amiral gemisine gücünü verecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Resmi kayıtlar üzerinden telefonların 25W hızlı şarj sunacağı görüşü de gündemde. Peki bu gerçekten böyle mi olacak? Burada üç farklı beklenti var: Telefonlar ciddi anlamda 25W hızlı şarj destekli olabilir. Telefonlar 45W hızlı şarj destekli olabilir. Telefonlardan Galaxy S22 ve Galaxy Plus 25W, Galaxy S22 Ultra ise 45W hızlı şarj ile gelebilir.

Yeni modeller için bırakın 25W seviyesini, 45W bile günümüz için çok kötü görünüyor. Rakipler 120W seviyesine çıkıyor ve buna rağmen Samsung halen hızlı şarj özelinde büyük bir adım atmak istemiyor.

İlginizi Çekebilir

OPPO’dan çok ilginç akıllı telefon konsepti