reklamı kapat

POPÜLER

Lumina
Lumina
Lumina
Lumina

Dünyada bir ilke imza atan web kamerası: Lumina [Video]

Fon toplama platformu Indiegogo yenilikçi ürünleri kullanıcılarla buluşturmayı sürdürüyor. Bu kez karşımıza çıkan ürün bir web kamerası.

Lumina olarak adlandırılan kamera, yapay zekadan güç alan dünyanın ilk stüdyo kalitesi sunan 4K web kamerası olarak lanse ediliyor. 30 dakikada yüzde 200’ün üzerinde fon toplayan kamera üretim aşamasına girmiş durumda. İlk sevkiyatı ekim ayında yapılacağı belirtilen cihaz yapay zeka destekli renk düzeltme özelliğiyle geliyor. Bu sayede daha gerçekçi renkler elde edilerek ortaya daha kaliteli videolar çıkıyor. Web kamerasının en dikkat çekici özelliklerinden biri de bokeh özelliği sunması. Genellikle üst segment DSLR fotoğraf makinelerinde gördüğümüz bu özellik sayesinde arka plan yapay zeka yardımıyla flulaştırılabiliyor. Derinlik katılmasını sağlayan bu özellik profesyonel videolar kaydedilmesine olanak tanıyor. Gövdesinde anodize alüminyum malzemesinin kullanıldığı kamera Sony imzalı bir sensör bulunuyor. Bu sensör ve lenste yer alan 5 elementli cam canlı ve temiz videolar kaydedilmesini sağlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lumina web kamerasının satış fiyatı ne kadar?

Manyetik bir koruyucuya da sahip olan kamera bu sayede gizliliğe de önem veriyor. Dört farklı renk seçeneği sunan kameranın satış fiyatı ise 170 dolar.

İlgili video

Yapay zeka destekli web kamerası