reklamı kapat

POPÜLER

Elgato Facecam

Dünyanın en iddialı web kamerası; Elgato Facecam incelemesi

Piyasadaki en iddialı web kamerası olarak dikkat çeken Elgato Facecam, profesyonel web kameralarına yeni bir standart getiriyor. Sony imzalı bir sensörle gelen kamerayı artıları ve eksileriyle değerlendirdik

Pandemiyle birlikte teknolojik cihazlara daha çok ihtiyaç duymaya başladık. Ofislerimizde olmadığımız dönemde işlerimizin çoğunu artık evlerde yapmaya başladık. İşte tam da bu noktada web kameralarına olan ihtiyacımız da artmaya başladı.

Toplantılar için bilgisayarlardaki web kameralarını tercih ediyoruz. Bilgisayarlarda yer alan dahili kameralar harici web kameraları kadar büyük sensörlere sahip olmadıkları için genellikle düşük kaliteye sahip oluyor. Elgato’nun kısa bir süre önce duyurduğu Facecam, bu konuda önemli bir açığı kapatıyor ve hem bir web kamerası hem de yayıncı kamerası olarak kullanılabiliyor. Full HD çözünürlük desteğiyle gelen kamera sunduğu performansla görüntü kalitesine önem veren kullanıcıları hedef alıyor. Profesyonel kalitede içerik üreticilerinin beklentileri doğrultusunda geliştirilen kamera gerek görüntü kalitesi gerekse sunduğu yazılımla fark yaratıyor. Facecam, önemli artı özellikleri bünyesinde barındırıyor.  İyi bir görüntü kalitesi vadedinde bulunan Facecam gerçekten de söylenen kaliteyi kullanıcılara sunuyor mu? Gelin hep birlikte bakalım.