reklamı kapat

POPÜLER

Dell web kamerası

Dell, çok gelişmiş özelliklere sahip yeni web kamerasını tanıttı

Dünyanın en büyük bilgisayar üreticilerinden Dell, bu sefer bir web kamerası ile karşımıza çıktı. Gelişmiş bir seçenek geldi.

Dell tarafından geliştirilen UltraSharp 4K web kamera modeli, genel olarak herkese hitap etmiyor. Bu ürün daha çok profesyonel kullanıcıları hedefliyor.

İsminde de geçtiği üzere 4K çözünürlükte görüntü kaydı yapabilen ürün, 200 dolarlık bir yurt dışı fiyatına sahip.

Bu açıdan ucuz bir seçenek olmayan kamera, modern ancak biraz büyük bir gövdede karşımıza çıkıyor. HDR desteğiyle ortam ışığını iyi şekilde dengeleyebilen kamera, bağlantıyı USB-C üzerinden yapıyor.

Kalbinde 8.3 megapiksellik Sony STARVIS CMOS sensörün yer aldığı UltraSharp model, 4K’da maksimum 30 fps’e çıkıyor. 60 fps için 1080p seviyesine inilmesi gerekiyor.

Dell imzalı web kameranın en önemli özelliği otomatik kadrajlama sistemi. Burada yapay zekadan yaralanan ürün, kişilerin yüzlerini yazılımsal olarak belirli bir seviyeye kadar takip edebiliyor. Burada kameranın kendisi hareket etmiyor, hareketli crop yapılıyor.

İstenirse özel bacak ünitesi ile monitör üstü gibi masa üstünde de kullanılabilen kamera, toplam 5x dijital zoom ile geliyor. Bu da kadrajlama konusunda kişilere yardımcı oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dell imzalı web kamerası ileride Türkiye’de de satılacaktır

Ancak bunun için firmadan henüz gelmiş bir açıklama bulunmuyor. Ürünün Türkiye’de 2 bin TL’yi geçeceği görülüyor ve bu hitap edilen kitleyi Türkiye özelinde çok ama çok ufaltıyor.

İlginizi Çekebilir

Windows 11’e yakında bakmak ister misiniz?