reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Profesyonellere özel 4K HDR monitör: Dell UltraSharp (UP2718Q)

Bilgisayarların en önemli donanımlarından biri kuşkusuz monitör. Bilgisayarın özellikleri ne kadar iyi olursa olsun eğer iyi bir monitörünüz yoksa yüksek görüntü kalitesinden mahrum kalınıyor. Son kullanıcı genel itibarıyla görüntü kalitesine çok fazla önem vermeyebiliyor fakat profesyonel kullanıcılar için görüntü kalitesinin en yüksek seviyede olması büyük önem taşıyor. Dell‘in geliştirdiği yeni monitör UltraSharp (UP2718Q), profesyonellerin aradığı yüksek çözünürlüğü ve renk derinliğini sunuyor. 

Advertisement

Dell UltraSharp (UP2718Q) 27 inçlik 4K HDR monitör, Dell’in ürettiği ilk HDR10 monitör olma özelliğine sahip olan monitörün kontrast, parlaklık ve genel kalite açısından üst seviyede olduğu ifade ediliyor. 1.000 nit parlaklığa kadar ulaşabildiği belirtilen ekranın derin siyahlar ve parlak beyazlar sunabildiği belirtiliyor. Dell’in bu yeni monitörünün özellikle video düzenleme işiyle uğraşanların ve renk konusunun azami öneme sahip olduğu post production işlerini yapanların tercih edeceği belirtilen monitör ayrıca oyuncuların da tercihi haline gelecek gibi görünüyor. PS4 ve Xbox One‘ bu monitöre bağlayarak keyifli bir oyun deneyimi yaşanabileceği belirtiliyor.

Böylesine gelişmiş özellikler sunan monitörün fiyatı elbette ki pek de uygun değil. Bu monitöre sahip olabilmek için 2 bin doları gözden çıkarmak gerekiyor. Eğer bu fiyat sizin için çok yüksekse HDR özelliği bulunmayan 27 inçlik 4K Dell monitörün 550 dolara satın alınabildiğini belirtelim.