reklamı kapat

POPÜLER

“Gelecekte televizyonların görüntü kalitesi önemini yitirecek”

Televizyonlar her yıl büyük bir hızla gelişiyor ve özellikle görüntü kalitesini üst noktalara taşıyor. Kullanıcılar her ne kadar televizyon alırken cihazın akıllı özelliklerine ve tasarımına da göz atıyor olsa da söz konusu televizyon olunca haliyle en öne çıkan özellik görüntü kalitesi oluyor. Fakat Samsung’a bakılırsa gelecekte görüntü kalitesiyle ilgili tartışmalar son bulacak.

Şirketin üst düzey isimlerinden biri olan Michael Zoller, aslında her firmanın bildiği fakat son kullanıcıyla paylaşmaktan çekindiği bir gerçeği açıkladı. Samsung’un var olan QLED 4K HDR ekranlı televizyonlarının üst düzey bir görüntü kalitesi sunduğunu dile getiren Zoller, buna rağmen gelecekte televizyonların görüntü kalitelerinin çok fazla konuşulmayacağını söyledi. Görüntü kalitesinin televizyon satın alırken ana kriter olduğunu bildiklerini ifade eden yönetici isim, teknolojinin uç noktalara erişmesiyle birlikte görüntülerde yaşanan gelişimlerin kullanıcı tarafında daha az farkedilebilir hale geldiğini belirtiyor.

Ekran teknolojilerinin sonu yok gibi görünse de gözümüzün görebileceği detay seviyesi sınırlı kalıyor. Dolayısıyla gelecekte çok daha yüksek çözünürlüklü cihazlar piyasaya sürülse bile biz bu ekranların ne kadar kaliteli olduğunu tam olarak göremeyeceğimiz bir noktaya doğru ilerliyoruz. Böyle bir sonun hemen yarın olması beklenemez fakat Samsung gibi bir teknoloji devinden bile böyle bir açıklama geldiyse ekran teknolojilerinin gelecekte durma noktasına geleceğini söylememiz mümkün.