reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 13 Pro
iPhone 13 Pro
iPhone 13

iPhone 13 Pro’nun kılıf görselleri daha büyük kamera modülüne işaret ediyor

iPhone 13 Pro için hazırlanan kılıf görselleri telefon hakkında bilgi sahibi olmamıza imkan tanıyor. Paylaşılan görsellere bakıldığında iPhone 13 serisindeki kamera modülünün bir önceki modelden daha büyük olduğu görülüyor.

iPhone 13 Pro ve 13 Pro Max’teki kamera modülünün yüzde 15,4 oranında daha büyük olacağı belirtiliyor. Geçen yılki modellerde kullanılan 3,9 cm’lik kamera alanının bu yıl 4,5 cm’ye çıkacağı dile getiriliyor.  13 ailesinde daha büyük kamera modüllerinin kullanılması sayesinde kameralara daha fazla ışığın gireceğini ve bu sayede daha iyi fotoğraflar çekilebileceğini söylemek mümkün. Kamera modüllerinin büyümesi aynı zamanda geceleyin daha aydınlık fotoğraflar çekilebileceği anlamına da geliyor.

Yeni modelleri iPhone 12 ailesinden ayıracak bir diğer önemli farkın ise çentik kısmında karşımıza çıkacağı söyleniyor. Yeni modellerde çentiğin daha ufak olacağı ve bu sayede daha iyi bir ekran deneyimi elde edileceği belirtiliyor. 12 Pro Max’te 3,45 cm’lik kamera çentiğinin yeni modelde 2,57 cm’ye düşürüleceği konuşuluyor. Yeni modellerin bununla birlikte daha kalın olacağı da söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 13 ailesiyle birlikte pil kapasiteleri de artırıyor

120 Hz ProMotion ekranların gelecek olması ve pil kapasitelerinin artması yeni modellerin daha kalın gövdeyle gelme ihtimalini artırıyor. 120 Hz’lik ekranların iPhone 13 Pro ve 13 Pro Max modellerine özel olacağını şimdiden söyleyelim.Ailenin en iddialı üyesi 13 Pro Max’te 4.352 mAh pil kullanılacağı belirtiliyor. Bir önceki modelde Apple, 3.687 mAh‘lik bir pil tercih etmişti. 13 Pro ve 13 modellerinde ise 3.095 mAh kapasiteli pilin yer alacağı iddia ediliyor. Yüzde 10’luk bir performans artışı sayesinde yeni modellerin daha uzun bir pil sunması bekleniyor. Son olarak 12 mini’de 2.227 mAh pil kullanan Apple’ın yeni mini modelinde 2.409 mAh’lik pil kullanacağı dile getiriliyor.

iPhone 13 ailesinin 24 Eylül’de piyasadaki yerini alacağı söyleniyor. 14 Eylül’de tanıtılacağı belirtilen yeni modellerin ekim veya en geç kasım ayında Türkiye’de de satışa sunulması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de satılan Samsung Galaxy A52’nin içine yakında bakın