reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 13 Pro

iPhone 13 ve yeni iPhone SE yeni bir rekor kırabilir; işte yeni modellerle ilgili beklentiler

Apple bu yıl iPhone 13 ve 5G destekli yeni bir iPhone SE modelleriyle yeni bir satış rekoruna imza atabilir. Apple Insider’ın JP Morgan yatırım bankasından elde ettiği habere göre Apple hisse senedi fiyatı tahmini 180 dolara yükseltti.

JP Morgan yeni telefon modellerinin Apple için bir rekor yılı daha getireceğini düşünüyor. JP Morgan baş analisti Samik Chatterjee, 2022’deki iPhone hacmi için tahminlerini 246 milyon adede yükseltti. Analist aynı zamanda 5G destekli yeni bir iPhone SE’nin piyasaya sürülmesinin Apple’ın hisse senedi değerini artıracağını söylüyor. Tahminlerin gerçeğe dönüşmesi durumunda Apple, 2022 yılı için gelir ve hisse başına kazançlarını bir önceki yıla kıyasla yüzde 2 ila yüzde 7 oranında artıracak. iPhone 13 satışa sunulsa dahi kullanıcılar iPhone 12 ailesine olan ilgiyi de sürdürüyor. Hem iPhone 12 hem de iPhone 13 modelleriyle birlikte satışların daha da artması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 13 ailesinin önemli yeniliklerle geleceği konuşuluyor

Yeni seride çentiksiz bir ekranın yer alması beklenmese de çentiğin daha ufalacağı söyleniyor. Ayrıca Pro modellerde 120 Hz’lik ProMotion ekranın yer alacağına artık kesin gözüyle bakılıyor. 120 Hz desteğiyle birlikte yeni Pro modellerinin ekranlarının akıcı bir deneyim sunması bekleniyor. A15 Bionic işlemcisiyle çok daha iddialı bir hale gelmesini beklediğimiz telefonlarda kamera konusunda da iyileştirmeler sunulacağı belirtiliyor. Eylül ayında tanıtılmasını beklediğimiz yeni modellerin eylül ayının sonlarına doğru yurt dışında satışa sunulacağı iddia ediliyor. Yeni modellerin ekim veya en geç kasım ayında Türkiye’de de satışa sunulması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de satılan Samsung Galaxy A52’nin içine yakında bakın