reklamı kapat

POPÜLER

Apple

Apple 2020 yılının üçüncü çeyrek raporunu paylaştı

Apple, 2020 yılının üçüncü çeyrek raporunu kamuoyuyla paylaştı. 27 Haziran’da sona eren üçünücü çeyrek sonuçlarına göre şirket, daha önceki çeyreklerde olduğu gibi gelir artışı elde etti.

Bir önceki çeyreğe kıyasla yüzde 11’lik bir gelir artışı elde eden şirket, 59,7 milyar dolar elde etti. Şirketin hisse senedi başına elde ettiği gelir ise yüzde 18. Apple’ın Haziran çeyreği rekoru, hem ürünlerde hem de hizmetlerde çift haneli büyümeden kaynaklandığı belirtiliyor. Şirketin iPad geliri yüzde 31 artarken birinci sırada yer alıyor. İkinci sırada yüzde 21,6’lık artışla Mac, üçüncü sırada ise yüzde 16,7’lik artışla giyilebilir ürünler / aksesuarlar yer alıyor. Servisler yüzde 14,8 seviyesindeyken, iPhone’un gelirinin yüzde 1,6’lık bir artışla neredeyse hiç değişmediği belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple konu hakkında açıklamada bulundu

Apple’ın CFO’su Luca Maestri, Haziran çeyrek performansının, Apple’ın zorlu zamanlarda yenilik yapma ve uygulama yeteneğinin güçlü bir kanıtı olduğunu belirtti.

Yönetim Kurulu ayrıca hisse senedini daha geniş bir yatırımcı kitlesine daha erişilebilir hale getirmek için bire bir stok bölünmesini de onaylamış durumda. 24 Ağustos 2020 tarihinde kapanıştaki her Apple hissedarı kayıt tarihinde tutulan her bir hisse için üç ek hisse alacak ve işlem 31 Ağustos 2020’de bölünmüş olarak ayarlanmaya başlayacak. Şirket eylül ayında iPhone 12 ailesini tanıtmaya hazırlanıyor. Telefonlar eylül ayında tanıtılsa da çıkış tarihinin gecikeceği ifade ediliyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin yeni arayüzü MIUI 12 ile tanışın