reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Band 4 rakibi Redmi akıllı bileklik

Redmi imzalı ilk akıllı saat geliyor; işte bilinenler

Xiaomi alt markası Redmi imzalı ilk akıllı saat modeli ile çok yakında resmi olarak tanışıyoruz. İşte model hakkında bilinen kısıtlı bilgiler;

Xiaomi’ye bağlı olan ancak ayrı bir firma olarak lanse edilen Redmi, ürün gamını büyütmeyi sürdürüyor. Artık Xiaomi gibi birçok kalemde teknolojik ürünleri bulunan firma, biliyorsunuz yüksek fiyat-performans oranına odaklanıyor. Bu açıdan Redmi’nin ürünleri çok dikkat çekiyor. Şimdi ise şirketin ilk akıllı saat modeli ses getirmiş durumda. Çin merkezli sağlam bir kaynağa göre ilk model çok ama çok yakında resmi olarak lanse ediliyor. Direkt olarak “Redmi Smartwatch” şeklinde isimlendirileceği aktarılan model, henüz nasıl görünecek ya da neler sunacak bilinmiyor. Ancak firma bu model için uzun zamandır resmi kayıt başvuruları gerçekleştiriyor. Saatin yuvarlak tasarımı benimseyeceği tahmin ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Redmi imzalı son giyilebilir ürün Band olmuştu

Direkt olarak Xiaomi Mi Band serisinin karşısına çıkan Redmi Band, hatırlamak adına akıllı bileklik modelinde köşeli bir tasarımı benimsiyor ve ürünü siyah gövde ve dört farklı kayış rengiyle hazırlamış. Bünyesinde 1,08 inç renkli bir ekran yer alan bileklik, direkt olarak bünyesine entegre edilen USB portundan şarj edilebiliyor. Şarj için ayrı bir şarj cihazına ihtiyaç olmaması gerçekten oldukça güzel duruyor. Toplam 14 güne yakın pil ömrü sunabilen bileklik, tahmin edebileceğiniz üzere birçok kalemde aktivite takibi yapabiliyor. Aynı zamanda uyku takibi de yapabilen Redmi Band, sürpriz olmadığı üzere optik nabız sensörünü de bünyesinde barındırıyor. Telefonların bildirimlerini üzerine alabilen ve farklı arayüz seçenekleri sunan ürün, NFC desteğiyle de dikkat çekmeyi başarıyor.

Not: Görsel Band modelinin gösteriyor.

İlginizi Çekebilir

Pil ömrü ses getiren hibrit akıllı saat modeli