reklamı kapat

POPÜLER

iPhone XI
iPhone XI
iPhone XI

3 arka kameralı iPhone XI’in kılıf görselleri internete sızdı

iPhone Xs ailesinin ardından artık tüm gözler iPhone XI ailesine çevrildi. iPhone XI’e ait olduğu söylenen kılıf görselleri ortaya çıktı.

Popüler sızıntı kaynaklarından Slashleaks ve Sonny Dickson tarafından paylaşılan taslak kılıf tasarımı görsellerine bakıldığında kamera detayı göze çarpıyor. Üç adet kameranın yer aldığı telefonda devasa kare tasarımlı kamera dikkat çekiyor. Son zamanlarda ortaya çıkan diğer iddialarda da kameranın bu şekilde konumlandırılacağı iddia ediliyor. Taslak tasarımda da bu tasarım anlayışını görmemiz yeni modellerin üçgen formunda dizilmiş kamerayla geleceği iddialarını kuvvetlendiriyor. Çoğu Android’li telefonlarda gördüğümüz üçlü kamera sistemi yeni modellerde de yer alacağı konuşuluyor.

Telefonlara eklenecek üçüncü kamera sayesinde iPhone XI ve iPhone XI Max’in ultra geniş açı çekimler yapabileceği söyleniyor. Yeni modellerin ayrıca düşük ışıkta da başarılı bir performans sergilemesi bekleniyor. Kamera geliştirmesiyle çok daha kaliteli fotoğraflar çekmesini beklediğimiz yeni modellerin ön kamerasının da 12 megapiksele destek vereceği ifade ediliyor. Ön kameranın geliştirilmesi durumunda çok daha kaliteli fotoğraflar çekilebileceğini şimdiden söylemek mümkün. A13 işlemcisinden güç alacağı ifade ediliyor. A13 işlemcisi yardımıyla telefonların özellikler AR oyunlarda ve uygulamalarda çok daha başarılı bir performans sunacağı dile getiriliyor. Çentikli tasarım anlayışına devam edecek yeni modellerle ilgili bilgiler ne yazik ki bunlarla sınırlı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone XI ailesi ne zaman tanıtılacak?

iOS 13 işletim sistemiyle gelecek yeni modellerin yazının da başında belirttiğimiz gibi eylül ayında lanse edilmesi bekleniyor.

İlgili video

Yeni iPhone XR’ın konsept videosu