reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone XI ve iPhone XI Max

iPhone XI sonrası büyük model iPhone XI Max de görücüye çıktı

Apple’ın 2019 iPhone ailesinin en önemli modelleri tasarımsal olarak netleşmiş durumda. İşte karşınızda iPhone XI sonrasında ailenin en büyüğü iPhone XI Max.

Kısa süre önce iPhone XI modelini karşımıza getiren @Onleaks ve CashKaro ortaklığı, bu sefer iPhone XI Max ile karşımızda bulunuyor. Hazırlanan taslak tasarım, modelin satışa çıkacak son tasarımını gözler önüne seriyor. Elde edilen CAD dosyalarından hazırlanan model, görebileceğiniz üzere iPhone XI ile aynı tasarımı paylaşıyor. Bu açıdan telefonun ön yüzünde Truedepth kamera sistemini barındıran geniş çentik bir yer alıyor. Modelin en büyük değişikliği ise kesinlikle arkasında yer alıyor. iPhone XI gibi üçlü arka kamera sistemiyle gelen XI Max, XI ile beraber kişilere çok talep edilen ultra geniş açı kamerayı sunuyor. Sony imzalı sensör kullanan geniş açı kameranın 12 megapiksel çözünürlükte olduğu söylenirken, bu kameranın yanında normal açı ile 2x zoom getiren kameralar yer alıyor. Daha önce de söylediğimiz gibi modellerin çentiğindeki ön kamera da 7 megapiksel seviyesinden 12 megapiksel seviyesine çıkış yapıyor. Yeni ön kamera 4 optikli yapıdan 5 optikli yapıya geçiyor. Bu sayede de eskiye nazaran daha iyi görüntü kalitesinin elde edileceği belirtiliyor.

Apple iPhone XI ve iPhone XI Max
Apple iPhone XI ve iPhone XI Max
Apple iPhone XI ve iPhone XI Max
Apple iPhone XI ve iPhone XI Max
Apple iPhone XI ve iPhone XI Max
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone XI Max ve iPhone XI, devrimsel değiller

Bu arada ailede bir de iPhone XR 2019 modeli yer alıyor. Telefonda bu yıl Apple’ın LCD yerine OLED ekran ile kullanacağı konuşuluyor. XI ve XI Max modellerine ise yine 5,8 inç ve 6,5 inç OLED ekranlar koyacak Apple, telefonlara yeni nesil 7 nm üretim sürecinden çıkan A13 Bionic işlemci ile güç vermeye hazırlanıyor. Bu işlemcinin seri üretime hazır olduğu biliniyor. Ön ve arka tarafları camdan olacak telefonların, sessize alma butonu da bu yıl iPad benzeri yuvarlak hale geliyor.