reklamı kapat

POPÜLER

McDonalds pipeti “yeniden icat etti” [Video]

McDonalds zaman zaman menülerinde bazı değişiklikler yapıyor olsa da genel itibarıyla fazla bir yeniliğe ihtiyaç duymuyor. Yalnızca hamburger, patates ve içecek satan bir şirketten aslında pek bir inovasyon beklentimiz de bulunmuyor. Fakat böyle bir beklenti olmamasına rağmen McDonalds’ın geliştirdiği pipet farketmediğimiz bir soruna parmak basıyor. 

İçecekler genelde birkaç farklı katmandan oluşuyor. Alt kısımda çikolata bulunurken üst kısımda krema bulunabiliyor. Fakat mevcut pipetler bardağın en altına yerleştirilerek kullanıldığından ötürü üst kısımdaki katmana ulaşmak imkansız hale geliyor. McDonalds’ın yeniden tasarladığı pipette toplamda 3 farklı delik bulunuyor. Bu pipetin uç kısmı içeceğe yerleştiriliyor ve delikle birden fazla katmana birden denk geldiğinden aynı anda tüm tatları almak mümkün oluyor.

Geliştirilen pipetin tanıtım videosu aynı pipetin kendisi gibi oldukça eğlenceli bir yapıya sahip. Teknolojik bir cihaz tanıtımı gibi hazırlanmış videoda teknoloji şirketlerinin havalı videolarına da selam çakılıyor. Özellikle beyaz fonla konuşan kişinin altında “İngiliz aksanlı biri” yazması, Apple’ın efsane tasarımcısı Jony Ive’a keyifli bir gönderme niteliği taşıyor. Videoda mühendislerin pipet üzerindeki özenli çalışmaları gösteriliyor. İşin ilginç kısmı ise eğlenceli bir videodan öteye gitmeyecek gibi görünen pipetin gerçekten kullanılacak olması. McDonalds’ın önümüzdeki haftalarda belli başlı şubelerde bu pipeti kullanıma sunması bekleniyor. McDonalds’ın yeniden keşfettiği STRAW isimli pipetin nasıl göründüğüne haberin görselindeki videodan göz atabilirsiniz.