reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram Snapchat’e rakip özelliğini kullanıma sundu [Video]

Instagram, Snapchat’e rakip olarak geliştirdiği Instagram Stories (Hikayeler) özelliğini kullanıma sundu. iOS ve Android platformlarında kullanıma sunulan Hikayeler özelliği sayesinde kullanıcılar Snapchat’te olduğu gibi fotoğraflarını ve videolarını 24 saat süreli olarak paylaşabiliyor.

Kullanıcılar hikayelerinde birden fazla fotoğraf veya video kullanabiliyor. Paylaşılan fotoğraflara veya videolara yazı yerleştirmenin ve çizim yapmanın mümkün olduğu bu özellik Instagram’ın ana sayfasında üst kısımda karşımıza çıkıyor. Arkadaşlarınız herhangi bir hikaye oluşturduğunda ana sayfanın üst kısmında profil fotoğraflarının etrafında renkli bir halka oluşuyor. Arkadaşlarınız haricinde popüler hesapları da takip edebileceğiniz Instagram Hikayeler’i kendi hızınızda görüntülemek de mümkün.

Kullanıcılar dokunarak geriye ve ileriye gidebiliyor veya kaydırarak başka birinin hikayesine atlayabiliyor. Hikayedeki her bir fotoğrafı ve videoyu kimlerin gördüğüne bakmak için parmağınızı yukarı kaydırmanız gerekiyor. Belirli bir fotoğrafı veya videoyu profilinizde paylaşarak öne çıkarmanın mümkün olduğu Instagram Hikayeler önümüzdeki birkaç hafta içinde tüm dünyada kullanıma sunulacak.

VİDEO