reklamı kapat

POPÜLER

Facebook Messenger oyunları sonunda kullanıma sunuldu

Aylık 1,2 milyar aktif kullanıcıya sahip olan Facebook Messenger sonunda Instant Games yani Anlık Oyunlar özelliğini dünya genelinde kullanıma sundu. Artık sıkıldığınızda zaman öldürecek mobil oyunlar bulmak çok daha kolay olacak.

Bildiğiniz gibi Facebook Messenger‘ın hızlı ve pratik şekilde kullanılabilen mobil oyunlar özelliği aslında uzun bir süredir var. Fakat uygulamaya eklenen oyunlar beş ay kadar önce sadece seçilmiş bölgelerde kullanıma sunulmuştu. Her ne kadar sizlere bu konudaki gelişmeleri duyursak da, oyunların büyük bir kısmı Türkiye‘de kullanılamıyordu. Sonunda Facebook bu pratik oyun deneyimini dünya genelinde kullanıma sunduğunu duyurdu. Bu sayede Facebook’ta etki olan tanıdık ve arkadaşlarla rekabet dolu dakikalar geçirmek mümkün olacak. Özellikle ikili rekabete odaklanan oyunlar kullanıcılarına keyifli zaman geçirmesine olanak sağlıyor.

Messenger’ın oyun deneyimini çok daha pratik hale getiren bu özelliği ile kullanıcılarla buluşan ilk oyunlardan biri Zynga’nın Words With Friends’i oldu. Dünya genelinde oldukça fazla ilgi gören Words With Friends’i artık telefonunuza indirmeden direkt olarak Messenger üzerinden oynayabileceksiniz. Tabii Facebook Messenger’ın mobil oyun alternatifleri Words With Friends ile kısıtlı kalmayacak. Bulunduğunuz ülkeye ve tercih ettiğiniz akıllı telefona göre değişkenlik gösterse de yaklaşık 50 oyun alternatifi olacak.