reklamı kapat

POPÜLER

Facebook Messenger’da Yılan oyunu dönemi başlıyor

Nokia cep telefonlarında yer alan ve mobil oyunların atası kabul edilebilecek olan Yılan artık en fazla tercih edilen mesajlaşma uygulamalarından olan Facebook Messenger üzerinden oynanabilecek.

İlk kez 90’lı yıllarda gün yüzüne çıkan, Nokia kullanıcıların büyük ilgi gösterdiği ve 400 milyonun üzerinde telefonda oynanan yılan Snake for Messenger ismiyle geri dönüyor. Üstelik bu oyunun keyfini çıkartmak için yeni bir uygulama indirmeye gerek kalmıyor. İkonik oyun Facebook Messenger’daki Instant Games arasında dahil oluyor. Peki Yılan’ın yeni versiyonu nasıl olacak? Tıpkı orijinalinde alıştığımız gibi oyuncular yılanı karşılarına çıkan gıdalarla besleyecek. Yılan yedikçe uzayacak ve kontrolü zorlaşacak. Oyuncular başlangıçta üç farklı hızdan birini seçebilecek. Bu sefer Yılanda farklı düzene sahip altı seviye yer alacak. Ne kadar hızlı ilerlenebilirse o kadar fazla puan kazanılacak. Üstelik Facebook Messenger sayesinde arkadaşlar arasında tatlı bir rekabet de söz konusu. En yüksek puan alanlar hazırlanan liderlik listesiyle belli olacak.

Nokia’yı bünyesinde barındıran HMD Global’in Pazarlama Kurulu Başkanı Pekka Rantala, “Aslına bakılırsa mobil oyunların asıl kökeni, 1997’de piyasaya sürülen Nokia telefona dayandırılabilir. Sadece nostaljik etkisinden değil, birçok tüketici için ilk mobil oyun deneyimi olmasından dolayı Yılan bugüne kadar popülerliğini korumayı başardı.” sözlerini sarf etti. Bu sevilen oyununun Facebook Messenger versiyonunu ise CoolGames geliştirdi. Messenger üzerindeki oyunlar, şu anda 30 ülkede erişilebilir durumda.