reklamı kapat

POPÜLER

Fantastik Canavarlar 2
Fantastik Canavarlar 2

Fantastik Canavarlar 2’nin fragmanı popüler Harry Potter teorisini doğruluyor

Harry Potter hayranlarının Fantastik Canavarlar 2 filminden beklentisi büyük. Öyle ki yeni fragmanla beraber ortaya atılan Voldemort teorisinin doğrulandığı düşünülüyor.

Fantastic Beasts: The Crimes Of Grindelwald yayınlanan ilk fragmanla beraber internette tozu dumana katmış durumda. En heyecan verici tartışmalardan biriyle Voldemort’un hortkulukarından biri olan devasa yılan Nagini’ye bağlanan teori. Bu teori filmin karakterleri ve özelliklerinin ilk kez duyurulduğu zamana dayanıyor. Claudia Kim‘in karakteri teoride öne çıkan isim. Kendisini ana posterde Credence Barebone’un (Ezra Miller) yanında görüyoruz. Basın açıklamasına göre Claudia Kim’in hayat verdiği karakter bir Maledictus. Bu da daha sonra bir hayvana/yaratığa dönüşmesine sebep olan bir lanetle doğmuş büyücü anlamına geliyor. Ayrıca bu karakterle beraber Maledictus’lar ilk kez bu evrende bahsediliyor. Daha önce kanla ilişkili lanetlerden bahsedilmişti ancak Maledictus terimini ilk kez görüyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nagini bir Maledictus mu?

Peki olaylar Voldemort’un dişi yılanı Nagini’ye nasıl bağlanıyor? Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? filminde yer alan gezici bir sirke ait olan posterde “yılan kız” başlığı bazı hayranların hafızalarından silinmemiş. Kim’in yayınlanan posterdeki kostümünün de yılan derisini andırması doğal olarak hayranlara bu karakterin Yılan Kız olduğunu düşündürttü. Bu da esas teoriyi doğurdu. Bir Maledictus olarak en sonunda yılana dönüşen Kim’in karakterinin kaderi Voldemort’la buluşuyor.


Gelelim yeni fragmana. Fragmanda sirk ve devasa bir yılan posteri görülüyor. Posterin hemen altında ise Maledictus yazıyor. Kim’in karakterinin Maledictus olduğu da daha önce açıklandığı için Yılan Kız’ın kim olduğu ortaya çıkıyor. Kim’in bir süre sonra bir yılana dönüşeceği sahip olduğu lanet yüzünden aşikar. O halde neden iki hikayeyi birbirine bağlayan bir karakter olmasın ki? The Crimes Of Grindelwald, Harry Potter evrenine bağlanan pek çok detayla geliyor gibi görünüyor. Film 16 Kasım’da vizyondaki yerini alacak. Fragmanı haberin devamından izleyebilirsiniz.

Video