reklamı kapat

POPÜLER

Fantastik Canavarlar 2

En önemli detaylarıyla Fantastik Canavarlar 2 fragmanı [İzle]

San Diego Comic Con, detaylarla dolup taşan Fantastik Canavarlar 2 (Fantastic Beasts: Crimes of Grindelwald) fragmanını yayınladı.

San Diego Comic Con, aralarında Fantastik Canavarlar 2’nin (Fantastic Beasts: Crimes of Grindelwald) de yer aldığı pek çok fragmana ev sahipliği yaparak heyecanımızı körükledi. Ancak bu fragmanlar arasında Fantastik Canavarlar’ın ayrı bir yeri vardı. Çünkü fragman hayranlara “heyecan çığlıkları” attıran detaylarla özel olarak işlenmişti. Albus Dumbledore (Jude Law) ve Gellert Grindelwald (Johnny Depp) arasındaki ilişkinin ipucunu taşıyan fragmandaki minik detaylar hem Harry Potter özleminizi artıracak hem de film için sabırsızlığınızı körükleyecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fantastic Beasts: Crimes of Grindelwald

Kelid aynasındaki yansıma

Fragmandaki ilk dikkat çeken detay Dumbledore’un Karanlık Sanatlara Karşı Savunma dersi oluyor. Biliyorsunuz Hogwarts’ın Karanlık Sanatlar hocalarının başlarına hep ilginç şeyler geliyor. Dumbledore için de son pek farklı olmuyor açıkçası… Newt Scamander’ın dersine giren Dumbledore’un böcürtler üzerine verdiği eğitim ise yıllar sonra aynı şekilde Remus Lupin tarafından Harry Potter’da kullanılıyor. Lupin’in taktikleri kimden aldığı belli oluyor.

Fragmanın en can alıcı sahnesi ise Kelid aynasının göründüğü saniyeler oluyor. Hatırlarsanız Kelid aynası, insanın kalbindeki arzuları gösteren sihirli bir nesne. Harry Potter da bu aynaya baktığında ailesinin yanında olduğunu görmüştü. Dumbledore ise Harry’e aynaya baktığında bir çift yün çorap gördüğünü söylemişti. Çok da dürüst olmayan kahramanımızın gerçekten gördüğü şeyin ise Grindelwald olduğu ortaya çıktı. Tabii bu doğrudan ikili arasındaki ilişkiye bir gönderme. Her ne kadar filmde ikilinin ilişkisinin açık bir şekilde işlenmeyeceği daha önce açıklanmış olsa da bu küçük detaylarla izleyicilere bir işaret veriliyor. Tabii aynı sebepten dolayı Dumbledore, Grindelwald’un karşısına çıkmama kararı alıp görevi Newt’e paslıyor.

Fragman hayli merak ettiğimiz Leta Lestrange’i de ortaya çıkarıyor. Newt ile ilişkilerine dair detaylar öğreneceğimiz karakterin yeni filmde ikiliyi karşı karşıya getirmesine sebep olacak kararları da aydınlanacak.

Nicolas Flamel’e merhaba!

Credence’ın döndüğü filmde Grindelwald’un bir kez daha karakterimizi hedef aldığını görüyoruz. Yeni arkadaşlar edinen Credence için bu film de ilk film kadar zorlu geçecek gibi görünüyor.

Fragmanda hayranlara çığlık attıran bir diğer sahne ise Nicolas Flamel sahnesi oluyor. Seride Felsefe Taşı’nı üreten Flamel, Dumbledore’un da eski yakın arkadaşlarından. Filmde ise Grindelwald’u durdurmak için önemli bir yeri bulunuyor gibi görünüyor.

Fantastik Canavarlar 2, çok daha karanlık bir tonda bizi karşılayacak gibi. 16 Kasım‘da vizyona girecek olan filmin fragmanını haberin üzerindeki videodan izleyebilirsiniz.