reklamı kapat

POPÜLER

2019 Mercedes A-Serisi Sedan

Sınıfının en aerodinamik otomobili 2019 Mercedes A-Serisi Sedan’dan ilk resmi detaylar

23 Temmuz 2018

Küresel pazarda sunulmak üzere planlamasının yapıldığı söylenen 2019 Mercedes A-Serisi Sedan, tasarım dönüşümünün ince detaylarını barındırıyor.

Geçtiğimiz ay itibarıyla Türkiye sınırları içerisine girmeye başlayan yeni jenerasyon Mercedes A-Serisi, kullanıcıların merak ettiği modeller arasındaydı. 193.000 TL‘lik başlangıç fiyatıyla ülkemizdeki birçok potansiyel alıcıyı düşündüren model, yurt dışında da ilginin odağında. Dış tasarımında elde ettiği değişimi içerisindeki S ve E-Serisi’nden aldığı donanımsal parçalarla tamamlayan yeni A, kısa süre içerisinde Sedan versiyonuna da kavuşacak. Uzak Doğu pazarında tanıtımı gerçekleştirilen LWB versiyonunun ardından daha çok küresel pazar için planlanan yeni modelle karşımıza çıkan Mercedes, ilk resmi detayları da kaynakları üzerinden paylaşmaya başladı. 0,22’lik sürtünme katsayısı ile, sınıfının en aerodinamik otomobili iddiasını taşıyan aracın satış sürecinin yıl sonu başlaması bekleniyor.


Kısa süre içerisinde sahnede

Yeni jenerasyon CLS’de de gördüğümüz karakter yapısıyla birlikte görünümünün yanında teknik olarak da ileri gitmesi zaten beklenen A-Serisi’nde Mercedes’in tam bu nokta üzerinden ilerlemesi çok şaşırtıcı değil. Paylaşılan ilk fotoğraflarda karşımıza çıkan versiyonun spoyleri ve gövde panellerinin yanı sıra lastiklerinin bile aerodinamik kriterler baz alınarak özel seçildiği dikkatlerden kaçmıyor. Almanya’da devam eden test sürecinin kısa süre içerisinde tamamen sonlandırılması ve aracın önümüzdeki birkaç hafta içerisinde sahneye çıkartılması da gündemde. Gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Mercedes A-Serisi