reklamı kapat

POPÜLER

2019 Mercedes A-Serisi Sedan

Açıklanan Türkiye fiyatı ve donanımlarıyla 2019 Mercedes A-Serisi Sedan

Merakla beklenen giriş sürecini nihayet tamamlayan 2019 Mercedes A-Serisi Sedan, premium pazardaki liderliğin elde tutulmasında önemli rol üstlenecek.

Türkiye’deki pazarın yüzde 50‘sine yakınını oluşturan sedan otomobil sınıfı uzun süredir beklenen yeni üyesine kavuşuyor. Markasının kompakt sınıftaki yapbozunun son üyesi olarak maceradaki yerini alan 2019 Mercedes A-Serisi Sedan, geçtiğimiz yıl başlayan macerasında artık ülkemiz için de hazır. İstanbul’da düzenlenen ve bizim de katıldığımız özel etkinlik kapsamında tanıtımı yapılan yeni model, Türkiye pazarına iki farklı donanım paketi ve iki farklı motor seçeneğiyle giriş yapıyor. Motor seçeneğinde dizel ve benzinli olarak şekillenen seçeneklerin en büyük destekçisi ise hiç şüphesiz zengin donanım seçenekleri olacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2019 Mercedes A-Serisi Sedan iki farklı seçenekle pazarda

A-Serisi Sedan ile ilgili yapılan açıklamalara ilk olarak donanım ve motor seçeneklerinden başlayalım. Otomobil Style ve AMG olmak üzere iki farklı paketle Türkiye pazarındaki yerini alacak. Kullanıcılar bu seçenekleri dilerlerse 1,4 litrelik benzinli, dilerlerse 1,5 litrelik dizel makineyle kombin edebiliyor. Modellerin versiyon olarak isimleri ise benzinlide A 200 (163 beygir), dizelde ise A 180d (116 beygir) ürün gamındaki yerini alıyor. A-Serisi Sedan’ın üretimleri Almanya ve Meksika’da yer alan tesislerde gerçekleştiriliyor. Aldığımız bilgiler doğrultusunda Türkiye pazarında satışa sunulacak ilk modellerin Almanya‘daki fabrikadan ithal edileceğini görüyoruz. Son olarak en çok merak edilen fiyat noktasını da sizlerle paylaşalım. Merdeces, modelin giriş seviyesindeki fiyatını 246.100 TL olarak açıklamış durumda. Veriler en şu aşamadaki en zirve noktayı ise 301.400 TL olarak tabloya yansıtıyor. Bu rakamları karşılaştırmak adına ailenin diğer kompakt üyelerinin güncel fiyatlarını da sizlerle paylaşalım. Mercedes A-Serisi’nin detaylı özelliklerine buradan ulaşabilirsiniz.

Mercedes CLA güncel fiyat – 301.500 TL – 327.700 TL
Mercedes A-Serisi HB fiyat – 233.000 TL – 289.200 TL

İlgili video

Mercedes A-Serisi