reklamı kapat

POPÜLER

Fantastik Canavarlar 2
Fantastik Canavarlar 2

Fantastik Canavarlar 2’den kitap müjdesi

Yeni yayınlanan fragmanıyla hayranları büyük bir heyecana sürükleyen Fantastik Canavarlar 2 için yeni bir duyuru yapıldı. Pottermore tarafından yapılan duyuru, hayranların kütüphanesine yeni bir kitap ekliyor.

Fantastik Canavarlar 2 ya da tam adıyla Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald, Harry Potter ve Lanetli Çocuk tiyatrosunun senaryosunda olduğu gibi kitaplaştırılıyor. Bildiğiniz üzere Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar’ın halihazırda bir kitabı bulunuyor. Ancak bu kitap Newt Scamander’in maceralarından ziyade, büyücü dünyasının yaratıklarını bir araya getiren mini bir kılavuz görevi üstleniyor. The Crimes of Grindelwald ise bambaşka bir konumda. Zira film bir roman olarak çıkmayacak. Ancak filmin senaryosu Lanetli Çocuk’ta olduğu gibi kitaplaştırılarak hayranlarla buluşacak. Kitabın çıkış tarihi olaraksa filmin de vizyon tarihi olan 16 Kasım işaret ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Genç Dumbledore ve Grindelwald’un maceraları

İlk filmde bizi Amerika’nın büyücü cemiyetiyle buluşturan Fantastik Canavarlar, 2. filmde yeniden Londra’ya dönüyor. Filmin bir kısmı ise Paris’te geçecek. Grindelwald’un kaçmasıyla başlayan maceraya ise genç Dumbledore da dahil oluyor. Grindelwald’u geçmişten beri tanıyan Dumbledore’un büyü dünyasının en karanlık ismini durdurmak için neler yapacağı merak konusu. Bildiğiniz gibi 5 filmlik bir seri olacak olan Fantastik Canavarlar aynı zamanda 2. filmde Harry Potter hayranları için de küçük sürprizler barındıracak. Hayranlarsa şimdiden teorilere gömülmüş durumda.

Kitap ön siparişe sunuldu. İngilterede 8,49 sterline ön siparişe açılan kitabın Türkçe baskısının raflarda ne zaman yer alacağı şimdilik belirsiz.

İlgili video

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald fragman