reklamı kapat

POPÜLER

Hikayeler özelliği Facebook Messenger’a da geliyor

Test edildiğini geçtiğimiz sene duyurduğumuz Messenger Day uzun bir sürenin ardından dünya genelinde kullanıma sunuluyor. Böylece Snapchat tarafından popülerleştirilen hikayeler özelliği Facebook Messenger‘a da taşınmış oldu.

Kısaca hatırlatmak gerekirse bu özelliğin test süreci geçtiğimiz sonbahar aylarında Polonya‘da başlatılmıştı. Ortaya çıkan bilgilere göre Messenger Day kullanıcıların birbirlerine fotoğraf ve kısa videolar yollamasına olanak sağlıyordu. Üstelik bu içerikler tıpkı Snapchat‘te olduğu gibi görüntüledikten sonra ortadan kayboluyordu. Bunun yanı süre tüm arkadaş listenizle paylayabileceğini ve kendiliğinden 24 saat içinde kaybolan içerikler paylaşmak da mümkün oluyordu. Kısacası Snapchat’in satın almayı başaramayan Facebook’un bu platformun özelliklerini kopyaladığını öğrenmiştik.

Bu süreçte Instagram ve WhatsApp hikayeler özelliğini kullanıma sundu. Messenger Day’in deneme süreci ise devam ediyordu. Facebook tarafından yapılan açıklamayla birlikte Messenger’ın bu yeni özelliğinin dünya genelinde kullanıma sunulmak üzere olduğu ortaya çıktı. Messenger Day daha önce duyurulan özelliklerin yanı sıra çeşitli filtreler, emojiler, stickerlar barındıracak. Gününüzü tüm arkadaş listenizle paylaşmanızı sağlayacak. Facebook Messenger’ın güncellemesiyle birlikte gelen Messenger Day hem iOS hem de Android için aynı anda kullanılabilir olacak.

Öte yandan diğer sosyal platformların Snapchat’in sevilen özelliklerini kopyalaması ne zaman son bulacak merakla bekliyoruz.