reklamı kapat

POPÜLER

Motorola’nın amiral gemisi yeni telefonu kendisini gösterdi

Motorola‘nın Mobil Dünya Kongresi’nde amiral gemisi akıllı telefon tanıtmaması akıllarda soru işareti bıraktı. Şirketin amiral gemisi modelinin ne zaman tanıtılacağı merak edilse de bu zamana kadar konuyla ilgili elimizde herhangi bir bilgi yoktu. Twitter’da paylaşılan bir görselle birlikte Motorola’nın Qualcomm Snapdragon 835’li amiral gemisi modeli ilk kez göründü.

Twitter’da Diana Goovaerts isimli teknoloji muhabirinin paylaştığı görselde motorolanın yeni cihazı görülüyor. Ancak cihaz kılıflı olduğundan ve açıkta kalan kısımlar da bantla kapatıldığından dolayı telefonun tasarımıyla ilgili herhangi bir şey söylemek kolay değil. Ancak ekranda açık görünen Speedtest bize işlemciyle ilgili önemli bir detay veriyor. İndirme hızının bu kadar yüksek olması, cihazda Qualcomm Snapdragon 835 işlemcinin yer aldığını resmen onaylıyor. Zira şu anda sadece bu işlemcide Gigabit LTE bağlantısı sayesinde görünen sayılara ulaşılabiliyor. Atılan Tweet’te ayrıca cihazın 4 adet antenle geleceği belirtiliyor.

Tasarımı göremiyor olsak da telefonun görünen kısmından tasarımla ilgili olarak bazı tahminler yürütmek mümkün. Örneğin alt kısımda sanal menü tuşlarının yer alması, çerçevede herhangi bir menü tuşunun bulunmayacağını gösteriyor. Bantlanan bölümün genişliğine bakarsak cihaz çerçevesiz ekranla gelecek gibi durmuyor. Dolayısıyla altta kalan boşlukta parmak izi okuyucuyla karşılaşabileceğimizi söyleyelim. İlerleyen aylarda tanıtılması beklenen cihazın detaylarının kısa süre içerisinde netleşmesi bekleniyor.

YORUMLAR