reklamı kapat

POPÜLER

Motorola

194 megapiksel kameralı Motorola amiral gemisi için yeni görsel

Daha önce de ses getiren yeni amiral gemisi akıllı telefon modellerinden Motorola Frontier için yeni görsel ve detaylar geldi.

Advertisement

Motorola imzalı akıllı telefon modellerine daha önce de söylediğimiz gibi Türkiye’de satılmadığı için çok fazla yer vermiyoruz. Ancak Frontier olarak geçen model gerçekten dikkat çekiyor ve kendisine özel bir içeriği hak ediyor. Bugün Evan Blass tarafından en net haliyle karşımıza çıkarılan telefon, görebileceğiniz üzere kavisli kenarlara sahip ince çerçeveli bir tasarıma sahip. Gücünü henüz tanıtılmayan Snapdragon 8 Gen 1 “Plus” işlemciden alacağı iddia edilen amiral gemisi telefon, arkasında daha önce 200 megapiksel olarak geçen ancak esasen 194 megapiksel çözünürlük getiren bir ana kamera taşıyor. “194 megapiksel” kamera ibaresi telefonun arkasında açık olarak görülebiliyor.

Daha önce sızdırılan bilgilere göre 20:9 6,67 inç FullHD+ 144 Hz OLED ekrana sahip olan Motorola imzalı “Frontier” akıllı telefon modeli, kutusundan Android 12 ile çıkacak ve önünde tam 60 megapiksel selfie kamerası taşıyacak. 8+128GB, 8+256GB ve 12+256GB RAM / depolama seçenekleri sunulacak telefonun, arkasındaki 194 megapiksel ana kameraya 50 megapiksel geniş açı + 12 megapiksel 2x telefoto kamera eşlik edecek.

Parmak izi sensörü ekran altında olacak yeni Motorola amiral gemisi, 4.500 mAh pil üzerine kurulacak ve burada kablo ile 125W, kablosuz 50W kablosuz şarj sunulacak. Motorola’nın bu dikkat çeken amiral gemisi telefonu kaynaklara göre temmuz ayında pazara sunulacak. Telefon yüksek ihtimalle oldukça pahalı bir seçenek olacak.

Motorola Frontier modelinin en önemli detayı olan 194 megapiksel ana kamerası bildiğimiz kadarıyla Samsung imzasını taşıyor. Çok büyük bir lens ile desteklenen bu kamera, yüksek fotoğraf kalitesini tek başına çözünürlük ile garanti altına almıyor. Bu büyük çıktının mutlaka çok iyi algoritmalar ile işlenmesi ve sağlam ISP’ler ile desteklenmesi gerekiyor.

Motorola amiral gemisi kadar dikkat çeken insansı robot Ameca: