reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Xiaomi Redmi amiral gemisi

Bütçe dostu Redmi amiral gemisi hakkında ortaya çıkan yeni detaylar

Xiaomi alt markası Redmi, ilk amiral gemisi akıllı telefonuyla bir kez daha gündemde geldi. Bu sefer modelin ismine yönelik bir sızıntı yapıldı.

Advertisement

Xiaomi Redmi imzalı bütçe dostu amiral gemisi geçtiğimiz hafta Redmi X olarak isimlendirilebilir haberiyle karşımıza çıkmıştı. Ancak şirketin başındaki isim bunun doğru olmadığını ve daha iyi bir isim bulduklarını söyledi. İşte bu isim ortaya çıkan bir görsele göre “X20 Pro” olabilir. Bir amiral gemisi için güzel duran “Redmi X20 Pro” ismi, elbette yüzde 100 kesinleşmiş değil. Bazı kaynaklarda “K20 Pro” olarak gelebileceği de belirtilen telefon, X20 Pro ile daha çok öne çıkabilir izlenimi oluşturuyor. Yeni bazı sızıntılara göre üst seviyede 256 GB dahili depolama sunacak amiral gemisinin, “GPU Overclocking” özelliğini getireceği de gelen bilgiler arasında. Bu özellik sayesinde GPU yani grafik biriminin ihtiyaç halinde yazılımsal olarak hız aşırtılacağı / daha performanslı hale getirilebileceği görülüyor.

Xiaomi Redmi amiral gemisi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Redmi amiral gemisi için teknik detaylar da netleşiyor

Yukarıdaki görselinde kesinleştirdiği üzere merak edilen model gücünü 7 nm üretim sürecinden çıkan Snapdragon 855 işlemciden alıyor. 6,39 inç 2340×1080 piksel LCD ekran üzerine kurulan model, arkasında 48 megapiksel + 8 megapiksel + 13 megapiksel üçlü kamera taşıyor. Cihazın bünyesinde 3.5 mm kulaklık girişi yer alırken, arkadaki üçlü kamerada bir ultra geniş açı lens de bulunuyor. Görebileceğiniz üzere ön kamerası gövdeden çıkan amiral gemisi, bu sayede bir ekran çentiğine ya da deliğine de sahip değil. Telefonun 450 – 500 dolar seviyesinde satılacağı konuşulan detaylar arasından öne çıkıyor.

İlgili Video