reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Redmi amiral gemisi

Xiaomi’nin bütçe dostu Redmi amiral gemisi için resmi açıklama

Xiaomi alt markası Redmi imzalı beklenen bütçe dostu amiral gemisi için resmi bir açıklama yapıldı. Bu açıklama önemli detayların çok yakında geleceğini gösteriyor.

Redmi amiral gemisi ya da bazı kaynaklara göre amiral gemileri merakla bekleniyor. Son bilgiler yine tek bir model üzerinde yoğunlaşırken, modelin tanıtım tarihi ve ismi yarın açıklanacak deniyor. Resmi bir açıklamadan gelen bu detay, bütçe dostu amiral gemisi için heyecanı artırıyor. Peki telefonun adı tam olarak ne olacak? Açılan resmi bir ankete bakılırsa firma X20, P20, K20 ve T20 isimlerini düşünüyor. Huawei P20’den dolayı P20’nin kullanılması mümkün görünmüyor. Burada bir amiral gemisi için en uygun isim X20 olarak karşımıza çıkıyor. Daha önce Redmi X olarak isimlendirileceği söylenen ancak daha sonra bu detayı yalanlanan telefon, ismi ne olursa olsun çok dikkat çekecek bir noktada yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Redmi amiral gemisi teknik olarak şu detayları taşıyacak

6 GB RAM + 64 GB depolama, 6 GB RAM + 128 GB depolama, 8 GB RAM + 128GB depolama ve 8 GB RAM + 256 GB depolama seçenekleriyle gelecek Redmi akıllı telefon modeli, resmi açıklamalara göre oyun için özel optimizasyonlar taşıyacak. Gücünü 7 nm üretim sürecinden çıkan Snapdragon 855 işlemciden alacak cihaz, eğer doğruysa arkasında 48 megapiksel + 8 megapiksel + 13 megapiksel üçlü kamera kurulumu taşıyor. Bünyesinde bir 3.5 mm kulaklık girişi yer alacak modelin, gövdeye gizlenen kamera ile ekrana entegre parmak izi sensörü kullanması bekleniyor.

İlgili Video