reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Redmi Pro 2

Bütçe dostu amiral gemisi Xiaomi Redmi Pro 2 için resmi açıklama

Xiaomi alt markası haline gelen Redmi, biliyorsunuz bir amiral gemisi geliştiriyor. Şimdilik Redmi Pro 2 olarak geçen model için resmi bir açıklama var.

Kısa süre önce Xiaomi CEO Lei Jun’nun bir fotoğrafında görülen Xiaomi Redmi Pro 2, daha sonra bir taslak tasarımda kendisini göstermişti. Buna baktığımız zaman modelin bir çentiğe ya da ekran deliğine sahip olmadığı görülmüştü ve telefonun bu altyapıyı gövdeden çıkan kızaklı / sürgülü ön kamera sistemiyle sağlayacağı tahmin ediliyordu. Ancak bugün bu konuda resmi bir açıklama geldi. Şirketin başındaki isim Lu Weibing, merak edilen bütçe dostu amiral gemisinde kızalı / sürgülü kameranın yer almayacağını belirtti. Bu açıklamadan sonra ufak bir ekran çentiği ya da ekran deliğine sahip olacağı düşünülen Xiaomi Redmi Pro 2, maliyetleri düşük tutmak adına artık geleneksel hale gelen yapıyı tercih edecek gibi görünüyor.

Tahmin edebileceğiniz üzere telefon içerisine sürgülü kamera sistemi koymak normalden daha yüksek maliyet çıkarıyor. Çünkü gerekli hareket için telefon içerisine ufak bir motor koymak gerekiyor. 2019 içerisinde geleceğine kesin gözüyle bakılan model, parmak izi sensörünü büyük ihtimalle ekrana entegre ediyor. Gücünü 7 nm üretim sürecinden çıkan Snapdragon 855 işlemciden alacak telefonun, arkasında dikey konumlandırılan üçlü kamera sistemi yer alacak deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi, Redmi markasıyla direkt olarak fiyat performansa odaklanıyor

İşte bu nedenle gelecek Xiaomi akıllı telefonların biraz daha pahalı olacağı açık açık söyleniyor. Firma kendi adının artık “ucuz Çin markası” olarak anılmasını istemiyor.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın Beats markalı yeni kablosuz kulaklığı