reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Redmi

Redmi’nin başındaki isimden bütçe dostu amiral gemisi açıklaması

Xiaomi alt markası haline gelen Redmi, son dönemde sürekli bir bütçe dostu amiral gemisi ile gündeme geliyor. İşte bu model hakkında resmi bir açıklama var.

Yukarıda da dediğimiz gibi günlerdir bir Xiaomi Redmi Pro 2 modeli karşımıza çıkıyor. Bazı taslak tasarımları ortaya çıkan telefon, bugün konuşan Redmi’nin başındaki isim Lu Weibing’e göre kesin olarak masada bulunuyor ve aktif olarak geliştiriliyor. “Pro 2” ismine sahip olup olmayacağı henüz bilinmeyen telefonun, gövdeden çıkan bir kızaklı ön kamera taşımayacağı belirtiliyor. Bu açıdan ufak bir ekran çentiği ya da ekran deliğine sahip olacağı düşünülen telefon, gücünü 7 nm üretim sürecinden çıkan Snapdragon 855 işlemciden alıyor. Diğer modeller gibi ilk amiral gemisini de uygun fiyata sunacak firmanın, çıkışı 2019 içerisinde kesin olarak yapacağı söyleniyor. Ancak bu konuda kesin olarak açıklanmış bir tarih yer almıyor. Ekrana entegre parmak izi sensörünü benimseyeceği söylenen amiral gemisi, gelen bilgiler doğruysa arkasında dikey konumlandırılan üçlü kamera sistemi taşıyor. Buradaki kameralardan bir tanesinin 48 megapiksel Sony sensör taşıması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi, Redmi markasıyla oldukça dikkat çekiyor

Biliyorsunuz Redmi’nin yeni modelleri artık Türkiye’de de aktif olarak satılıyor. Bu serideki diğer modelleri de Türkiye’ye getireceğini müjdeleyen firma, ürün gamını ve kullanıcı sayısını gittikçe artırıyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi katlanabilir akıllı telefon modeli