reklamı kapat

POPÜLER

Motorola’nın yeni amiral gemisinin teknik özellikleri göründü

Geçen günlerde yaptığımız haberde Lenovo tarafından satın alınan Motorola‘nın yeni akıllı telefonlarını tanıtacağını sizlere aktarmıştık. Bu telefonlar arasında bir orta segment cihazın bir de amiral gemisi modelin olacağı söyleniyor ancak konuyla ilgili herhangi bir detay belirtilmiyordu. Nihayet Motorola’nın duyuracağı amiral gemisi modelin özellikleri detaylandı.


Geekbench’te ortaya çıkan özelliklere göre cihazda Qualcomm Snapdragon 835 MSM8998 işlemci kullanılıyor. İşlemcide 1,8 GHz hızında çalışan 8 çekirdek bulunuyor. RAM kapasitesinin ise 4 GB olduğu görülüyor. Moto XT1650 kod adıyla anılan cihazın resmi isminin ne olacağı henüz bilinmiyor.

Snapdragon 835’i kullanacağı ortaya çıkan ilk cihaz bu değil. Daha önce Samsung Galaxy S8 ve Xiaomi Mi 6’nın da söz konusu işlemciyle geleceği öne sürülmüştü. Bu cihazlar Snapdragon 835’le karşımıza çıkacak ilk telefonlar olarak ön plana çıkmıştı. Görünüşe bakılırsa bu cihazların arasında Motorola’nın amiral gemisi de dahil olacak.

Kutudan Android 7.1.1 işletim sistemiyle çıkacağı söylenen cihazın kamerası ve diğer teknik detayları henüz bilinmezliğini koruyor. Geekbench sonucu oldukça başarılı görünen cihazın çok kısa bir zaman içinde ve büyük ihtimalle de şubat ayındaki MWC 2017 fuarında tüm detaylarıyla karşımıza çıkacak. Tanıtıma kadar geçen sürede cihazla ilgili olarak daha detaylı bilgilerin internet ortamına sızması bekleniyor.