reklamı kapat

POPÜLER

Motorola yanlışlıkla Moto Z (2017)’yi göstermiş olabilir

Kısa süre öncesinde Motorola’nın yeni bir amiral gemisi model hazırlığında olduğunu ve bu cihazın yakın gelecekte karşımıza çıkabileceğini sizlere aktarmıştık. Hatta Twitter’dan cihazın bir görseli sızmıştı ancak fazla bir detay görünmüyordu. Motorola düzenlediği etkintlikle yeni Moto Z’yi kendisi sızdırmış olabilir.

Bilindiği üzere MWC 2017’de herhangi bir amiral gemisi model tanıtımı yapılmadı. Bunun yerine Moto G5 ve Moto G5 Plus tanıtıldı. Ayrıca bunun yanında Moto Mods ismi verilen yeni modüller de lanse edildi. Bu modlardan biri olan Gamepad tanıtımı sırasında modülün arasında bir telefon görseli gösterilmişti. Tanıtım anında pek dikkat edilmese de aslında bu görsel bu zamana kadar hiç görülmemiş bir Motorola cihazına işaret ediyor. Moto G5 ve G5 Plus’a benzemeyen telefonun ana ekran tuşunun hemen üzerinde Moto ismi kendisini gösteriyor. Ayrıca üst kısımda ortam ışığı sensörü de Moto G5 ve G5 Plus’a göre daha farklı bir tasarım olduğunu gösteriyor.

Burada iki farklı ihtimal karşımıza çıkıyor. Ya gerçekten Motorola yeni cihazını istemeden de olsa sızdırdı ya da modları tanıtmak için örnek bir telefon tasarımı yapıp ön tarafa da Moto yazarak görselin kendilerine ait olduğunu göstermek istedi. Şimdilik hangi ihtimalin doğru olduğunu bilmiyoruz ancak Snapdragon 835’li Moto Z (2017)’nin önümüzdeki dönemlerde netlik kazanacağını söyleyebiliriz.

YORUMLAR