reklamı kapat

POPÜLER

ZTE

ZTE, 20 GB RAM’e sahip akıllı telefon ile sınırları altüst edebilir

Dünyanın en büyük akıllı telefon firmalarından birisi olan ZTE, gelecekte RAM konusunda sınırları daha da zorlayacak gibi görünüyor.

Advertisement

Android telefonlar yüksek RAM’i fazlasıyla seviyor. Bir telefonun RAM’i ne kadar yüksek ise, uzun vadeli performansı da o kadar yüksek oluyor.

RAM konusunda üreticiler hali hazırda sınırları zorluyor. Artık 8 GB’ın standart olmaya başladığı Android telefon pazarında tam 18 GB RAM’e sahip telefonlar satılıyor.

Oyun odaklı alt marka Nubia üzerinden 18 GB RAM’e sahip telefon satan isimlerden ZTE, gelecek inanılmaz şekilde 20 GB RAM seviyesine çıkacak gibi duruyor.

Bunu firmanın yetkilisi açıklıyor ve 20 GB RAM’li telefonun resmi olarak yolda olduğunu aktarıyor. Bu amiral gemisi olacak telefon, olası Snapdragon 888 Plus işlemci ve 20 GB RAM ile performans konusunda çok ses getirecek izlenimi oluşturuyor.

20 GB RAM elbette herkese hitap etmiyor. Hatta bundan güncel hiçbir oyunun da tam olarak yararlanacağı düşünülmüyor. Ancak yine de firma uzun vadeli ilginç bir adım atıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ZTE, RAM konusunda sınırları zorlamaya hazırlanırken son dönemde sanal RAM kullanımı da artıyor

Bu konuda Xiaomi’den sonra adım atan son isim OPPO olmuştu ve firma karşımıza OPPO RAM+ teknolojisi ile çıkmıştı. Bu teknoloji firmanın destekli akıllı telefon modellerine ekstra olarak 7 GB RAM getiriyor. Peki bu tam olarak nasıl oluyor?

Süreçte direkt olarak telefonlar içerisindeki yüksek hızlı depolama biriminden yararlanılıyor. İhtiyaç hallerinde depolama birimi de bir RAM gibi çalışıyor ve böylece RAM’in tamamen dolması durumu ortadan kalkıyor.

Burada kişilere seçme şansı sunduklarını yani isteyen kişilerin daha az, isteyenlerin ise daha çok ekstra RAM ayarlamasına imkan tanıdıklarını belirten OPPO, özelliği çok yakında Reno 5 serisi, Find X2, A94 ve A74 modelleri için aktif ediyor.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de satılan Samsung Galaxy A52’nin içine yakında bakın